Barcelona şehri geçtiğimiz günlerde bir mobil kongresine ev sahipliği yaptı. Yılın en iyi mobil ürün ve cihazlarının belirlendiği bu kongrenin yıldızı birden fazla ödülle kendini gösteren Samsung oldu.

2013 (MWC) Mobil dünya kongresi bu yıl Barcelona şehrinde gerçekleştirildi. Mobil dünyanın en iyilerinin belirlendiği bu kongrede birden fazla ürünü birincilik alan Samsung kendinden epeyce bahsettirdi. Yılın en iyi akıllı telefonu olarak Galaxy S3 seçilirken, en iyi tablet ödülünü ise Google Nexus 7 kazandı. Diğer ödül dallarını ve ödül alan ürünlere kısacık bir göz gezdirecek olursak:

  • En iyi mobil destekli tüketici elektroniği cihazı ödülünü Samsung üretimi olan Galaxy Camera kazandı. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip bu kamera ile çektiğiniz fotoğrafları doğrudan Facebook veya diğer sosyal ağlar üzerinden paylaşabiliyorsunuz.
  • En iyi giriş seviyesi telefonu ödülünü Nokia Asha 305 kazandı. Bu telefondan biraz bahsedecek olursak; dokunmatik 3 inçlik ekran, çift sim kart ve 2 MP kamera göze çarpan özellikleri diyebiliriz.
  • Son kullanıcıya yönelik en iyi uygulama ödülünün sahibi Facebook oldu. Mobil cihazlar üzerinden kullanımı en kolay şekle getirmek için sürekli olarak Facebook üzerinde çalışmalar yapılıyor ve sürekli olarak uygulamalar iyileştiriliyor. Bu kadar üzerine düşülen bir uygulamanın kazanamaması şaşırtıcı olabilirdi. Bu nedenle yerinde bir ödül olmuş.
  • En iyi kurumsal kullanıcı uygulaması ödünü Evernote uygulaması kazandı. Evernote uygulaması mobil cihazınıza yükleyeceğiniz ve size her şeyi hatırlatan ajanda programı.
  • Jüri tarafından seçilmiş en iyi mobil uygulama ise Waze oldu. Waze uygulaması mobil platformlarda kullanılabilen başarılı bir navigasyon programıdır.
  • Yılın en iyi cihaz üreticisi ödülünün de sahibi neredeyse her hafta yeni bir telefon modeli duyuran Samsung oldu. Samsung yenilikçi ve farklı tasarımlar üzerine yoğunlaşmayı ve pazara bu şekilde sürekli farklı ürünler sürerek kullanıcıların dikkatini çekmeyi hedefliyor. Ancak bu kadar fazla yenilikçi olmak ileri zamanlarda başa bela olabilir mi bilinmez.

Samsung azimle ve büyük bir hırsla çalışıyor. Başarılarının devamını dilemekten başka söz kalmıyor bizlere.