Yabancı dil öğrenmek artık daha kolay…

28

Merhaba sevgili okurlarımız. Günümüzde iyi bir iş sahibi olabilmek için kendi ana dilimiz haricinde en az bir tane yabancı dili iyi seviyede bilmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Dili öğrenmeliyiz, evet ama nasıl? Detaylar yazımızda…
www.memrise.com sitesi üzerinden ücretsiz olarak açacağınız bir hesap ile bir çok dili egzersiz yaparak öğrenebileceksiniz. Üstelik sitenin Google Play Store üzerinde yayınladığı memrise.apk ile masa üstüne bağlı kalmadan dil öğreniminize İnternet bağlantısının bulunduğu her alanda telefonunuz üzerinden de devam edebilirsiniz. Uygulamayı incelemiş biri olarak çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Arayüz ayrıntıları basit ve kullanışlı olacak şekilde ayarlanmış. Bu da memrise uygulamasına kullanım kolaylığı sağlamış.

Uygulama size öğrettiği kelimeleri zamana karşı ve çeşitli kombinasyonlar halinde soruyor. Aynı zamanda yeni öğreteceği her kelime için görsel kullanıyor ki, bu da öğrendiğiniz kelimelerin ve kalıpların akılda kalıcı olmasını sağlıyor. Memrise uygulaması ve ana tarayıcı sitesi eş zamanlı olarak oluşturduğunuz bir hesap üzerinden çalışıyor. Tek hesaba bağlı çalışması, bilgisayarınız üzerinde çözmekte olduğunuz testlerinize Android telefonunuz üzerinden devam etmenize olanak sağlıyor. Memrise web sitesi üzerinden öğrenebileceğiniz dil seçeneği de oldukça fazla. Çince, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Portekizce, Rusça, Arapça, Japonca ve Zulu dili bu Web sitesi aracılığı ile öğrenebileceğiniz dillerden bir kaçı.

Buraya tıklayarak Memrise.com üyeliği oluşturabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Memrise Android Uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.