Eğer Xiaomi kullanıcısı iseniz siz de video kaydı esnasında görüntünün kötü olduğunu fark etmişsinizdir. Peki bu problem neden kaynaklanıyor? Bu sorun nasıl çözülebilir? Bu yazımızda sizler için Xiaomi telefonlarda bulanık video kayıt probleminin çözümünü araştırıyoruz.

Genel itibari ile Xiaomi telefonların akıcı kullanımını ve üstün özelliklerini kullanan herkes fark ediyor. Gerçekten çok başarılı, şarj konusunda gerek donanım gerekse yazılım açısından oldukça başarılı bir marka Xiaomi. Yeni yeni ülkemize giriş yapmış olsa da şimdiden oldukça sağlam bir fanatik kitlesi kendine edinmeyi başardı.

Telefonun başarılı yönleri herkesin bilgisi dahilinde olduğu gibi başarısız yönleri de aynı bilinirliğe sahip.

Xiaomi kullanıcısını en çok üzen problem şüphesiz ki kamera olsa gerek. Tamam genel olarak hoparlör konumu oyun oynanırken kapanıyor olabilir, ara sıra Türkçe menü ayarlı bile olsa Çince yazılar gözümüze gözümüze geliyor olabilir ancak kamerada bulunan sorun kadar göze batan şeyler değil bunlar.

Açık, ışıklı alanlarda kamera oldukça başarılı fotoğraflar çekebiliyor. Ancak kapalı ortama girince ortamın kasvetli havası fotoğraflarda kendini gösteriyor. Model örnek verecek olursak Mi Note 2 kamera donanımı güçlü olmasına rağmen başarılı fotoğraf ve videolar çekemiyor. Her ne kadar ardı ardına gelen güncellemelerde durum bir miktar kontrol altına alınıyor gibi görünsede sorun devam ediyor.

4K video esnasında durum daha da vahim. Kamera uygulamasında fotoğraf modundan video moduna geçiş yapıldığında görüntü otomatik olarak zoomlanıyor. Bu zoom neden oluyor nasıl oluyor herhangi bir fikrimiz yok ancak kayıt görüntüsünü mahvettiği konusunda hemfikir olan bir sürü kullanıcı mevcut. Şunu söyleyebiliriz ki sorun kesinlikle donanımsal değil. Yazılım ile alakalı.

Peki kamerada bulunan bu problemin çözümü ne? diye soracaksınız. Ne yazık ki sorunun %100 bir çözümü yok. Tek yapabileceğiniz alternatif kamera uygulamaları kullanmak.

Umarız biz bu yazıyı yazarken bile Xiaomi kamera sorunu giderme çabası içindedir ve umarız aşağıda belirtilen programları kullanmaya gerek kalmaz.

~Camera FV-5 Pro

Camera FV-5 Uygulama incelemesi için tıklayınız.

Camera FV-5 Pro indirmek için tıklayınız.

~Cinema FV-5 Pro

Cinema FV-5 Pro uygulama incelemesi için tıklayınız.

Cinema FV-5 Pro uygulamasını indirmek için tıklayınız.