Windows Phone’a Google Play dopingi geliyor

15

Birçok kullanıcı Windows Phone’ları şık bulsa da uygulama yönünden marketin zayıf olmasından dolayı diğer platformları tercih ediyordu. Ancak ortaya atılan bir iddia bu durumun yakın bir zamanda değişeceği yönünde..

 Ortaya atılan bir iddiaya göre Windows Phone işletim sistemli telefonlar Android Market uygulamalarına uyumlu hale getirilecek. Bu iddia gerçek olursa Windows Phone kullanıcıları Google Play Store üzerindeki uygulama ve oyunları kendi telefonlarında kullanabilecekler.

Görsel güzellik, zengin market ile birleşecek.

Windows Phone işletim sistemli telefonlar (Nokia HTC) tasarım olarak oldukça fazla beğeni toplamakta ancak market kısıtlamasından dolayı pek başarılı satış rakamlarına ulaşamamışlardı. Bu entegrasyon ile Windows Phone’un piyasa pastasındaki payını artırması da bekleniyor.

Sonuç beklendiği gibi mükemmel olmayabilir!

Windows Phone’un halihazırda bulunan marketi deyim yerindeyse butik bir işletme gibi düşünülebilir. Az ve öz uygulama barındırıyor. Ancak Google Play Store üzerinde belli bir başlangıç ücretini yatıran herkesin uygulaması hiçbir denetim olmadan yayınlanabiliyor. Bu durum da saçma sapan tüm uygulamaların marketi kirletmesi anlamına geliyor.

Android uygulamalarının Masaüstü Windows bilgisayarlarda da kullanılabilmesi için de çalışmalar yapılacağı bildiriliyor. Özellikle CEO pozisyonuna Satya Nadella’nın gelmesinin ardından gerçekleşmesi söylemleri  yayılan bu reformlara,  şirket içerisinde muhalif sesler olduğu da söylentiler arasında.

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.
1 yorum
  1. Doktorunuz diyor

    Eğer burada yazanlar hayata getirilirse bu büyük ses getirir ve Android üreticileri zora düşebilir:)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.