Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Windows Phone 8 ve Android yarışır, kullanıcılar mağdur olur!

10

WP8 işletim sistemine “Internet Explorer” üzerinden “Google Maps” kullanım olanağı geliyor!

Microsoft 2012 sonlarında Windows 8 PC hemde Windows Mobile 8 işletim sistemlerini piyasaya sürdü ve uzun zamandır süregelen sessizliğini bir bozdu pir bozdu. Atağa geçen Windows özellikle mobil işletim sistemi ve birbirinden akıllı cihazları ile Android piyasasına adeta bıçak gibi saplandı.
Android ve Apple ürünlerinin pazardaki üstün payına ortak olma yönünde hızla ilerleyen Microsoft, Google tarafından adeta bir düşman gibi algılandı ve Google Microsoft’un bu akıllı işletim sistemine ve onu kullanan cihazlara uygulamalar geliştirmeme yolunu tercih etti. Google’a has özellikler Microsoft tabanlı cihazlarda kullanılamıyor çünkü Google tarafından bu şekilde bir girişim yok.

Durum bu şekilde olunca en basitinden “Google Haritalar” bile WP8 işletim sistemi kullanan cihazlarda kullanılamıyordu. Uygulama olarak çalıştırılamadığı gibi Microsoft tarayıcısı olan İnternet Explorer üzerinden de erişim sağlanamıyordu. Çünkü internet Explorer WebKit tabanlı bir tarayıcı idi.

Ancak şu anda, mobil pazarın peşini bırakmak istemeyen Microsoft çok çalıştı ve maps.google.co.uk adresi üzerinden Google Haritalar uygulamasını kullanılabilir hale getirdi. Bu konu üzeride yapılan çalışmalar halen devam ediyor olsa da Microsoft’un bu girişimi WP8 kullanıcıları için umut vadediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.