Facebook tarafından kısa süre önce 19 milyar dolara satın alınan mesajlaşma uygulaması Whatsapp yaklaşık 2 saat önce çöktü. Kimi sıkıntının sunucu arızası kaynaklı olduğunu söylerken, kimi kaynaklara göre bir hacker saldırısı söz konusu.

Whatsapp kısa bir süre önce Zuckerberg tarafından 19 milyar dolar gibi bir bedel ödenerek satın alınan Whatsapp saatlerdir erişim sorunları yaşıyor. Uygulamanın yaklaşık olarak 500 milyon kullanıcısı olunca, sorun yaşadığı zaman sosyal medyada geyiği de oldukça fazla yapılıyor.

“Zuckerberg’in maşallah dediği üç gün yaşıyor.”

Sosyal medyada Whatsapp için yapılan geyikler oldukça komik olsada şu anda uygulama müdavimleri sıkıntılar yaşıyor. Whatsapp’ın yokluğunda kullanıcılar Line, Tictoc ve Viber gibi uygulamaları kullanıyor. Hiç birinden memnun olmayanlar ise eski dost olan SMS paketlerine dönüş yaptı.

Bazı kaynaklara göre Whatsapp sunucu taşınması ve önemli güncellemeler için kapatıldı ve yakında açılacak. Ancak bu haber de söylentiden ibaret. Şu an sorunların ne zaman giderileceği hakkında bir bilgi bulunmazken, kullanıcılar Whatsapp’ın çalışmasını dört gözle bekliyor.

00:35 itibariyle uygulama normal çalışmaya başlamıştır.