Ipad mini 2 ve Ipad Air bildiğiniz gibi 22 Ekimde tanıtılmıştı. Apple tanıtımını yaptığı bu yeni Ipad’ler için ön sipariş almayacağını ve doğrudan satışa sunulacağını da açıklamıştı. Apple kullanıcılarının yeni ürünleri sabırsızlıkla beklediği şu günlerde gözler ileri gelen kişiler ve yorumlarına çevrilmiş durumda.

 

Apple kurucularından Steve Wozniak’ın Apps World konferansında Ipad Air almayacağını açıkladı. Bunun gerekçesi olarak yeni nesil Ipad’lerde bulunan depolama alanı yetersizliğini gösterdi. Bulut depolama alanına erişmek için her zaman hızlı bir İnternet bağlantısına ulaşamadığını belirten Wozniak, durumun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirtmişti.

Bu açıklamalarının büyük yankı duymasının ardından Wozniak ikinci bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Gazeteci Gina Smith’e E- Posta ile gönderdiği açıklamalarda Wozniak Ipad modellerini beğendiğini, ancak kendisinin alabilmesi için yeterli hafızaya sahip olmadıklarını belirtti. Kendisinin Ipad Air alabilmesi için minimum 256 GB depolama alanına sahip olması gerektiğini söyleyen Wozniak, yeni MacBook Pro’nun da 1 TB SSD desteği olması gerektiğini belirtti.

Yeni açıklamalarla sözlerini biraz olsun yumuşatan Apple kurucusu Apple almak için her zaman bir neden vardır sözlerini de açıklamalarına eklemeyi ihmal etmedi. Bakalım gelecek günlerde söz konusu durum ile ilgili yeni açıklamalar gelecek mi, merakla bekliyoruz.