Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Samsung ve Apple kavgası Android’in sırlarını açığa çıkardı…

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
13

Bildiğiniz gibi Samsung ve Apple arasında süregelen bir paten ihmali davaları dizisi söz konusu. İlk etapta Apple’ın yüzünü güldüren patent davası bakın nasıl belgeleri ortaya çıkardı…

Samsung ve Apple arasında sürekli çekişmelere neden olan patent ihlali davasında ilk bölümü Apple kazanmış ve Galaxy S serisi cihazların ABD içerisinde satılması engellenmişti. Devamında San Jose mahkemelerinde açılan 2. patent ihlali davası şirketlerin geleceğini etkileyecek önemli kararları beraberinde getirecek. Özellikle Apple cephesi dava kendi lehine dönerse oldukça karlı çıkmayı planlıyor. Çünkü patent hakları kendisine verilirse yapılan her Samsung cihazından patent payı almayı planlıyor.

Mahkemenin o boyutu bir yana, diğer boyutu ise oldukça fazla belgenin açığa çıkmasını sağladı. Bu belgeler arasında Android işletim sisteminin neden ve ne tür cihazlar için programlandığı da yer alıyor. Günümüzde dokunmatik ekranlı telefonlar ile popüler olan ve genel olarak bu teknolojiyi kullanan Android cihazların aslında tuşlu cihazlar için geliştirildiğini biliyor muydunuz?

Android işletim sisteminin doğumunu ve ilk başlarda hedeflenen cihaz özelliklerini aşağıdaki dökümandan öğrenebilirsiniz.

 

Android Project
Software Functional Requirements Document

 

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.