Bildiğiniz gibi Samsung gün geçmiyor ki yeni model çıkarmasın. S4 çıktı çıkıyor derken, onun ardından S4 mini, S4 active ve S4 Zoom modelleri de piyasaya sürüldü. Bu kadar fazla modelin olması kullanıcılar için bol bol tercih imkanı sunuyor tabii. Ancak bu kadar hızlı yeni modelin piyasaya sürülmesi, bir önceki telefonun fiyatını da olumsuz yönde düşürüyor. Yani 1700 tl ödeyerek aldığınız bir Samsung telefonu çok değil 3 hafta sonra 1400 tl veya daha alt fiyatlarda görebilirsiniz.

Blogumuzda sık sık Samsung’un yeni model anlayışını eleştiriyoruz. Siz de bizi sürekli olarak takip ediyorsanız görüyorsunuzdur. Ancak Samsung’un üretim politikası oldukça ilginç. Bugün S4 modelininin piyasaya çıktığını duyuyorsunuz. Sonrasında o modeli görmek için Vatan Bilgisayar veya Teknosa gibi teknoloji marketlerine gidiyorsunuz. Reyonda gördükleriniz sizi şaşırtıyor. Bakıyorsunuz ki iki yeni model daha piyasaya sürülmüş.

Samsung S4 serisi telefonlar da bu duruma örnek gösterilebilir. S4 modelinden çok kısa bir süre sonra S4 Zoom modelinin duyulması ve piyasaya çıkması, Zoom’un ardından da hemen S4 mini ve S4 Active modellerinin duyulması. Daha yeni olan telefonun şirket eliyle eskitilmesi olarak da adlandırılabilir bu durum.

Ancak başka bir açıdan bakılacak olursa, Samsung tarafından piyasa akıllı telefon deryasına çevrildi. Bugün bir telefon almaya karar verseniz ve tekno markete gitseniz paranız olsa bile bir modeli almakta zorlanabilirsiniz. Acaba onu mu alsam yoksa bunu mu alsam soruları içerisinde epey bir vakit kaybedebilirsiniz. S4, S3, Note 2, Grand, Mega vesaire. Bir çok seçenek ve model var önünüzde. Hepsi birbirinden güzel ve birbirinden donanımlı. Samsung’un yenilikçi ve hevesli tavrı size garip gelse de tadını çıkarın ve bol seçenek imkanından yararlanın.