Kısa bir süre önce siz okuyucularımızla  Samsung Nexus’un Android 4.4 güncellemesi almayacağını duyurmuştuk. Google’ın açıklamasına kullanıcı cephesinden geldi. Kullanıcılar sanal değişim platformu olan Change.org üzerinde imza kampanyası başlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde Google cephesi eski nesil olan Samsung Nexus’lar için son resmi güncellemenin 4.3 sürümü olduğunu ve artık bu cihazların yeni güncelleme almayacağını duyurmuştu. Gerekçe olarak Nexus’un 18 aylık destek süresini doldurması gösterilmiş, bunun yanında Nexus telefonun işletim sistemi gerekliliklerini karşılayamayacağı söylentileri duyulmuştu.

Bu duruma dur demek isteyen Nexus kullanıcıları Change.org üzerinde imza kampanyası başlattı. Androidhaberim.com ailesi olarak bizim de desteklediğimiz bu imza kampanyasının şu anda 24.000 üzeri imza vereni var. Lütfen sizlerde Nexus kullanıcılarının sesine kulak verin ve bu kısacık imza işlemine katılın.

[blockquote style=”style-2″]To: Update the Galaxy Nexus with Android 4.4 “Kitkat”

Sincerely,

[Your name][/blockquote]

Her imza karşılığında yukarıdaki ifadeleri içeren bir mektup Google’a ulaşacak. Bakalım ulaşan mektuplar ses getirecek mi?

Katılmak isteyen kullanıcılar için başvuru linki: Kampanyaya destek ol!