Kore medyasında yer alan bazı haberlere göre Samsung’un yakın bir zamanda duyurması beklenen Galaxy S5 modeli, 2,560 x 1,400 piksellik bir ekrana sahip olacak. Yine aynı kaynağa göre en yeni Galaxy Mobile World Congress 2014’te duyurulacak.

 

Bu kadar yüksek bir çözünürlüğe sahip olacağı söylentisi bile, kullanıcıları telefonun sahip olacağı işlemci, grafik işlemci, RAM miktarı ve batarya amperi beklentilerini artırdı. Çünkü bildiğiniz gibi yüksek çözünürlükte video oynatma, oyun oynama vb. işlemleri gerçekleştirmek cihazları epey bir zorluyor.

Galaxy s5 konsept

Bununla birlikte Samsung’un çıkaracağı yeni modellerinde, Apple’ın kendi cihazlarında yer verdiği parmak izi okuyucu kullanmak yerine göz veya iris okuyucu teknolojisine yer vereceği de söylentiler arasında. İris tarayıcısı ile ilgili kesin olmayan tek husus ilk olarak Galaxy S5’te mi yoksa yılın ilerleyen zamanlarda piyasaya sürülecek başka bir telefonda mı kullanılacağı. Ancak beklentiler ilk olarak Galaxy S5’te bu teknolojinin kullanılması yönünde.

Şimdiye kadar hiçbir S modeli Mobile World Congress’te duyurulmamıştı. Eğer Samsung Galaxy S5 MWC’de tanıtılırsa oldukça büyük bir sürpriz olacağı aşikar.

Diğer kaynaklar S5 için epey net tahminlerde bulunmuş. Ancak şunu bilin ki onlar sadece tahmin. S5 özellikleri hakkında “şunlar şöyle”, “bunlar böyle” gibisinden net bilgiler veren haberlere lütfen itibar etmeyiniz.

“Yazı içerisinde verilmiş görseller temsilidir.”