Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Samsung Galaxy S4'mü, yoksa Nokia Lumia 920'mi?

15

Samung Galaxy S4’mü yoksa Nokia Lumia 920’mi? Hangisini tercih etmelisiniz? Biri Android, diğeri ise Windows Phone 8. Ancak ikisinin de ortak bir amacı var, kullanıcı memnuniyeti.  Mobil cihazların ve işletim sistemlerinin kıran kırana yarışı soluksuz devam ediyor ve her geçen gün yeni bir yarışçı oyuna dahil oluyor. Bu yarışta bize düşen tarafsız olabilmek.

Bu nedenle biz hangisi iyi, hangisi kötü diye sizin kararınızı etkilemiyoruz. Amacımız sadece sizin ihtiyaçlarınıza en uygun, sizi memnun edebilecek telefonu bulmanızı sağlamak. Bu nedenle birçok kategoride birçok telefonu karşılaştırıyoruz.

Bugün bir akıllı telefon alacak olsanız siz hangisini tercih ederdiniz? Galaxy ailesinin en yeni üyesini mi yoksa Nokia’nın en son amiral gemisini mi? Tercihiniz hangisinden yana olurdu? Eğer ben şunu seçerdim diyorsanız konuya hakimsiniz demektir. Ancak ben kararsızım diyorsanız bu yazımız size karar verebilmenize yetecek kadar bilgi verecektir umarım.

samsung galaxy s4

Neden Galaxy S4 tercih etmeliyim?

  • Daha fazla depolama alanı istiyorsanız tercihiniz S4’den yana olmalı. Çünkü S4 modelinde 16,32 ve 64 GB’a kadar dahili depolama alanı ve ekstradan 64 GB’a kadar micro SD desteği bulunuyor. Geniş fotoğraf albümleri, müzikler ve videoları yanınızda gezdirmek istiyorsanız S4 sizin için üretilmiş.(Lumia 920 modelinde ekstra hafıza geliştirme imkanı bulunmuyor. )
  • Donanım olarak güç istiyorum, telefonum takılmadan çalışsın isteklerimi yerine getirsin arkadaş! diyenlerden iseniz yine tercihiniz S4 olmalı.  Çünkü yeni S4 hem 4 çekirdekli 1.8 GHz işlemciye, hem 2 GB Ram’e hem de 4 işlemci çekirdeğine sahip. (Lumia 920 1.5 GHz frekansında 2 çekirdekli işlemciye ve 1 GB Ram’e sahip.)
  • Telefonumun ekranı daha büyük olsun, görüntü kalitesi ışıl ışıl olsun ve net göstersin diyorsanız tercih nedeniniz yine S4 olmalı. Çünkü S4 1080×1920 çözünürlüğe sahip ekrana, 4.99″ ekran büyüklüğüne, 441 PPI Amoled ekran teknolojisine sahip. (Lumia 920 768×1280 ekran çözünürlüğüne, 4.5″ ekran büyüklüğüne, IPS LCD 332 PPI ekran teknolojisine sahip.)
  • Telefonum bana ağır geliyor, daralıyorum çok canım sıkılıyor diyorsanız tercihiniz yine S4 olmalı. Çünkü Galaxy’lerin en yenisi S4; 130 gram ağırlığa, Google Play Store ile daha fazla oyun ve uygulamaya ve analog radyoya sahip.
  • Ben fotoğraf severim, sürekli kameramı yanımda taşımak isterim diyorsanız, tercihiniz yine cam gibi görüntüler çekebilmek için S4’den yana olmalı. Çünkü S4 13 MP kameraya sahip. (Lumia 920 8 MP kameraya sahip.)

Neden Lumia 920 tercih etmeliyim?

  • Lumia 920’nin kendine has bir duruşu, ultra hassas dokunmatik teknolojisi ve Windows işletim sisteminden gelen bir dolgunluğu var. Bu nedenle tercih edilebilir bir telefon.

İkisinde de bulunan dezavantajlar neler peki?

  • Ne yazıkkı iki telefonda da Flash desteği bulunmuyor. Bu yeni telefonlara ne oluyor yahu? hiçbirinde Flash desteği yok?

Bu iki telefonun aynı segmentte olmadığını biliyoruz. Ancak merak eden ve incelemek isteyen olursa diyerekten bu karşılaştırmayı yapıyoruz. 

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.