Samsung Galaxy Note ve Galaxy Note 2 karşılaştırma

10

Samsung’un iki amiral gemisini inceliyoruz bu yazımızda. Samsung Galaxy Note ve Galaxy Note 2 arasında ne gibi farklar vardır? Yeni Android PDA alacaklar hangisini tercih etmelidir, hangi model hangi tip kullanıcı için uygundur? Tüm sorularınızın yanıtları bu yazımızda. Galaxy Note 2 incelemesi

Mobil ve Android ile güçlendirilmiş cihazlar hayatımızın büyük bir parçası oldular. Mobil teknoloji geliştikçe, kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni modeller üretiliyor. Bu yazımızda güçlü bir PDA olan Samsung Galaxy Note ve onun güncellenmiş hali Samsung Galaxy Note 2 arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Bakalım hangi kısımları güncellenmiş, hangi teknolojiler iyileştirilmiş ve ne gibi değişikler yapılmış.

İşlemci, Ram, Grafik işlemci, Hafıza: 

Galaxy Note modeli gücünü ve kararlı çalışmasını çift çekirdekli ARM Cortex A9 işlemciden almaktaydı. Bu işlemci 1400 MHz saat hızı ile kullanıcılarına maksimum uygulama ve oyun denetimi yaşatmaktaydı. Samsung Galaxy Note 2 tasarımcıları, ilk sürümün verdiği bu deneyimi maksimuma çıkarmak için telefon üzerinde kullandıkları işlemciyi dört çekirdeğe sahip olan Exynos 4412 modeli ile güncellemişler. Exynos 4412, dört işlemci çekirdeğine ve 1600 MHz saat hızına sahip. Note modelinde kullanıcılarını mest eden performans böylelikle 2 kat artırılarak kullanıcının takdirine sunulmuş.

Daha fazla bellek, daha fazla uygulama! Galaxy Note 2, ilk sürümünde kullanılan Ram belleği miktarını iki kat artırılmış ve 2 GB’a yükseltilmiş. Çoklu uygulama sayınız fazla ise, uygulamaların getirdiği yükü telefonunuz kolaylıkla kaldırabilir yani.

Gelelim oyunlarda grafik keskinliği ve kalitesine… Samsun ürün geliştiricileri, Note modelinde kullandıkları grafik işlemcinin Note 2 modeline de yeterli olduğunu düşünmüş olacaklar ki, Mali-400MP grafik işlemciyi yeniden kullanmışlar.

Note modelinde maksimum depolama alanı 32 GB dahili ve 32 GB’a kadar da hafıza kartı desteği veriliyordu. Note 2 modelinde iyileştirilmeler yapılmış ve dahili hafıza 64 GB’a kadar opsiyonunun yanında, 64 GB’a kadar da Micro SD kart desteği verilmiş.

Görsellik ve diğer özellikler:

İki telefon çoğu yönden birbirine benziyor. Yani Samsung görünüm olarak Note 2 modelinde köklü bir değişiklik yapmamış. Küçük farklar ile yeni Note 2 meydana getirilmiş. Yaklaşık olarak ebatlar da neredeyse aynı. Sadece Note 2 modeli birazcık daha ince ve 0,2 inç daha büyük ekrana sahip.(Note: 5,3 inç ekran- Note 2: 5,5 inç ekran) Ekranlardan konumuz açılmış iken, Note modelinde inç başına 285 piksel düşerken,  Note 2 modelinde biraz düşüş yaşanmış ve inç başına yaklaşık 267 piksel olmuş.

Veri transfer teknolojileri de geliştirilen özellikler arasında tabi ki. Galaxy Note üzerinde kullanılan Bluetooth v3.0, Galaxy Note 2 üzerinde  değiştirilmiş ve Bluetooth v4.0 olmuş. Bu da diğer cihazlar ile daha hızlı veri paylaşımı yapabileceğiniz anlamına geliyor. Mobil GSM ağları üzerinden internet bağlantı teknolojisi  Galaxy Note’da  HSDPA (21 Mbps) iken,  Galaxy Note II’de  HSDPA (42 Mbps) olarak güncellenmiş.

Kamera pek değişikliğe uğramamış ve 8 MP olarak Note 2 üzerinde kullanılmış. Flaş, Radyo, NFC ve çoklu dokunmatik desteği de aynen cihaza transfer olan özellikler arasında.

Özet:

Eğer şu anda Note modelini kullanıyorsanız ve Note 2 modeline geçmek için kararsız sanız güçlü işlemci ve Ram dışında geliştirilmiş pek özellik yok. Gündelik kullanıcı iseniz (sadece konuşma ve İnternet) Note sizi gayet tabi idare edebilir. Eğer güçlü işlemcim olsun, Uygulama hafızam fazla olsun diyorsanız güncelleme yapmanızı ve Note 2 modelini almanızı tavsiye ederiz.

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.