Overclock bir tutkudur. Overclock sayesinde mevcut donanımın sınırları zorlanır ve olduğundan daha yüksek performans ile çalışması sağlanır. Ancak Overclock esnasında ısı dikkate alınmaz ise hem donanım arızası yaşayabilir hem de hayal kırıklığına kapılabilirsiniz.
İnsanlar ilk zamanlardan bu yana hep daha fazlasını istemiş, daha fazlasına ulaştığı zaman da durmadan kendine yen, büyük hedefler eklemiştir. Mike Schropp adındaki bir bilgisayar kullanıcısı da az ile yetinmek istemeyip daimi olarak sınırları zorlamak istemiş olacak ki, Overclock kaynaklı ısıl problemleri minimize etmek için bilgisayarını soğutmak için küçük çaplı bir rüzgar tüneli inşa etmiş. Siz küçük dediğimize aldanmayın. Bu küçük dediğimiz rüzgar tüneli saatte 48 KM hızında rüzgarlar üretbilecek güçte! Üstelik tüm bunları yaparken gücünü de bilgisayardan alıyor.

Schropp, 4,5 GHz saat hızında çalışan 3770 K Ivy Bridge işlemcisini, inşa ettiği bu rüzgar tüneli sayesinde 65 °C de tutmayı başarırken, Radeon 7970 grafik işlemcisini ise 45-55 °C arası sıcaklıkta stabil durumda tutmayı başarabilmiş.

Bu tasarım ile Schropp, söz konusu sınırları zorlamak olunca insanın üzerinde varlık olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Başarının daim olmasını dileriz Schropp!:)