Online depolama alanı nedir? En iyi fiyatlar nelerdir?

18

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu yazımda gelişen teknolojinin bizlere armağanı olan ve akıllı telefonların gelişmesiyle popülerliği iyice artmış online drive teknolojisinden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere drive teknolojisi sizin adınıza tahsis edilmiş online depolama alanıdır. Şahsınıza ait hesabınızla giriş yaparak bu online depolama alanına istediğiniz dosyaları saklayabilir, internet bağlantısı olan her yerde yanınızda usb bellek vb. cihazlar taşımadan dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Drive teknolojisi temel kullanıcılar için bir seviyeye kadar ücretsizdir. Eğer ihtiyacınız daha fazla alan ise belli bir miktar ücret karşılığı sahip olduğunuz alanı geliştirebilirsiniz. Sizler için lider konumdaki hizmet sağlayıcıların ücret planlarını inceledik. İşte liderlerin hizmet sağlayıcıların drive hizmet planları ve ücretleri:

Google Drive( Google)

İnternet devi Google temel kullanıcılar için 5GB boyutunda ücretsiz bir depolama alanı sağlıyor.  Daha fazlasına ihtiyacım var diyorsanız, 25 GB depolama alanına aylık 2,49 $ ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Yok kardeşim, 25 GB yetmez bana ben daha fazlasını istiyorum diyorsanız aylık 4,99 $ ödeyerek 100 GB depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Daha fazlasına ihtiyacım var diyorsanız eğer http://drive.google.com adresindeki tekliflere bir göz atabilirsiniz. Google drive hem Android hem de Windows için arayüz uygulamalarına sahip. Akıllı telefonunuzdan drive hesabınızdaki dosyalara kolaylıkla ulaşabilir, Android cihazınızdan istediğiniz belge, doküman, fotoğraf vb. içeriği kolaylıkla depolama alanınıza gönderebilirsiniz.

SkyDrive( Microsoft)

Önce Windows 8, sonra Windows 8 Phone ile şaha kalkan Microsoft kullanıcılarına ücretsiz olarak 7 GB kullanım alanı veriyor. Daha fazlasını isterseniz  10 $ karşılığında 20 GB, 25 $ karşılığında 50 GB ve 50 $ karşılığında ise 100 GB depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Sky Drive hesabınıza Play Store’ dan ücretsiz edinebileceğiniz uygulamayla erişebileceğiniz gibi, Sky Drive for Windows uygulamasını kullanarak da ulaşabilirsiniz. Nerede olursanız olun, yanınızda internete bağlı bir akıllı telefon veya bilgisayar var ise Sky Drive hesabınız yanınızda demektir.

Eğer ki 7 GB’dan fazlasına 12 GB’dan azına ihtiacım var diyorsanız hem Google Drive hemde Sky Drive’ı aynı anda kullanmanızı tavsiye ediyorum. İkisini eş zamanlı kullanarak toplamda 12 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyorsunuz:)

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.