Android 4.4.3 sürümünün bazı sorunları da beraberinde getirmesinin ardından artan şikayetleri değerlendiren Google, Android 4.4.4 sürümünü yayınlayarak sorunları en aza indirgemeye çalışıyor.

Android 4.4.3 güncellemesinin ardından bazı Nexus kullanıcıları çeşitli sorunlar yaşamaya başlamıştı.(Benim Nexus 4’üm güncellemeyi yüklerken bile donmuş, uzun süre düzeltmek için uğraşmıştım.) Telefonun kendi kendine yeniden başlaması, pil ömrünün kısalması, Google play Store sorunları, Wi-Fi bağlantı problemleri bazı Nexus kullanıcılarında görülmekteydi. Bu sorunlara sessiz kalamayan Google, Android 4.4.4 sürümünü Nexus kullanıcılarına dağıtmaya başladı.

Sadece 2.5 MB olan Android 4.4.4 güncellemesi  yukarıda saydığımız sorunların giderilmesinin yanında daha stabil çalışmasını sağlarken,  bazı güvenlik açıklarını da kapatıyor.  Bu güncellemenin  sadece Android  4.4.3 sürümüne sahip Google Nexus 4,5,7 ve 10 kullanıcılarına gönderildiğinin altı çizilirken, diğer akıllı telefonlar için de ilerleyen günlerde dağıtımların başlayabileceği konuşuluyor.