Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Nexus 5 pil performansı nasıl?

8

Nexus 4 kullanıcıları telefonun donanım performansından oldukça memnun. Ancak telefonun belki de en çok şikayet alan yönü batarya durumu. Gün içinde yoğun kullanım yaparsanız akşam üstü telefonunuzu şarja takmanız gerekiyor. Peki Nexus 5 için durum nasıl? Nexus 5 karşılaştırmalı test sonuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

LG kendi üretimi olan G2’de çift katmanlı pil teknolojisine geçmiş, bu durum kullanıcıların yüksek beğenisini toplamıştı. Nexus 5’inde LG teknesinden çıkması çift katmanlı pil teknolojisinin bu telefonda kullanılacağı beklentilerini yükseltmişti. Ancak telefonun piyasaya çıkmasıyla bu meraklı bekleyiş olumsuz sonuçlanmıştı. Nexus 5 piyasaya 2300mAh’lik bir bataryayla sürüldü.

Peki sıradan bir bataryaya sahip olan Nexus 5’in şarj dayanımı nasıl? Aşağıdaki tabloda LG G2, Galaxy Note 3, HTC One, IPhone 5S, Nexus 5 Xperia Z, Nexus 4 ve Xperia Z1’e ait test sonuçları veriliyor.

pil_testi

Test; günlük kullanıcı işlemlerinin telefonun şarjını tüketene kadar tekrar etmesi şeklinde uygulanmıştır.  Tüm telefonların test parametreleri eşittir.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.