Günümüzde her ne kadar uygun fiyata oldukça yüksek kotalarda internet paketleri kullanıcıların hizmetine sunulmuş olsa da an geliyor mobil veri paketi doluveriyor. Bir sonraki sıfırlanma tarihine kadar internetsiz kaldığımız da oluyor. Özellikle benim gibi kullanıcılar için ek GB paketi satın almak olsa da neden bu külfete katlanasınız ki? İşte MB’larınızı ve GB’larınızı verimli kullanabilmeniz için birkaç minik tavsiye.

Reklamlara dikkat edin!

İster tarayıcı, ister uygulama içerisinde olsun, internet paketinizin her ay hatırı sayılır bir miktarını reklamlar için harcadığınızı biliyor musunuz? Siz de internet tarayıcınızda yapacağınız birkaç minik ayar ve uygulamalarınız için kullanacağınız reklam engelleyici uygulamalar ile reklam harcamalarını kısabilir, internet paketinizi kurtarabilirsiniz.

  • Tarayıcılarınızda pop-up reklamları engelleme özelliğini açın.
  • Eğer telefonunuz rootlu ise reklam engelleyici programları kullanabilirsiniz.

Google Play Store güncellemelerini yapılandırın:

Google hesabınız üzerinden yüklediğiniz uygulamalar sürekli olarak güncellenir. Google play store’da tercihleriniz doğrultusunda bu güncellemeleri size aktarır. Google Play Store güncellemeleri eğer mobil veri üzerinden yapılırsa oldukça büyük kullanımlara neden olabilir. Bunu engellemek için Google Play özelliklerinden güncellemeleri sadece kablosuz internet üzerinden alacak şekilde yapılandırma yapabilirsiniz.

Bu yazı güncellenmeye devam edecektir.