Microsoft Surface Pro 2 incelemesi ve fiyatı

18

Microsoft tarafından üretilen Surface Pro 2 Ultrabook’la yapılan ilk izlenimler ve ürün detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Microsoft’un yeni silahı oldukça iyi tasarlanmış bir Tablet. Windows 8.1 işletim sisteminden güç alan Tablet – Bilgisayar boyutları, özellikleri ve tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Tablet mi alsam, yoksa Ultrabook’mu gibisinden karışık düşüncelere sahipseniz size bu harika ürünü tavsiye ederiz. Neden mi? Tablet kolaylığını ve Masaüstü bilgisayar özelliklerini bulabileceğiniz sayılı ürünlerden birtanesi olduğu için…

Surface Pro 2 Windows 8.1 ile çalışan bir tablet bilgisayar. 10.6 inçlik 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip Full HD ekrana sahip. Aynı zamanda on noktalı dokunmatik algılayıcısı bulunuyor. Hem ekran hem de dokunmatik aksam Gorilla Glass 2 ile korunuyor. Cihazın ağırlığı 900 gram civarında. Bu ağırlık size biraz fazla gelebilir. Ancak küçük bir kıyaslama yapacak olursak; IPad 3 650 gram ağırlığında ve Macbook Air (11 inç) 1.09 kg ağırlığa sahip. İkisinin de ortak özelliklerine sahip bu ürün ise sadece 900 gram. Bu da onu başarılı kılan nedenlerden bir tanesi.

Surface Pro 2 almak isteyenler için Microsoft dört model sunuyor. 64 GB / 128 GB / 256 GB / 512 GB olarak depolama alanı bazında sınıflandırılmış. Her ihtiyaca ayrı bir Surface Pro 2 var da diyebiliriz. 64 ve 128 GB’lık modellerde 4GB dahili RAM belleği bulunurken 256 ve 512 GB’lık modeller dahili 8 GB RAM bulunduruyor. Bunun yanında işlemci olarak 4. jenerasyon Intel® Core™ i5 tercih edilmiş. Surface Pro 2’de düşük enerji tüketimli Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi(802.11a/b/g/n) bulunan diğer özelliklerden.

surface pro 2

Geleleim gövdesel detaylara. Pro 2 Magnezyum alaşım malzemeden üretilmiş bir gövdeye sahip. Üzerinde fiziksel olarak sadece ses ve açma kapama tuşları bulunuyor. Pro 2’yi farklı kılan nedenlerden bir tanesi de üzerinde tam boyutlu USB 3.0 soketi bulunması. MicoSDXC kart okuyucusu, 3.5″ kulaklık portu, Mini HDMI portu da cihaz üerinde bulunan diğer bağlantı noktaları. Ortam ışığı sensörü, Manyetometre, Gyroskop ve Hız ölçer cihazda bulunan algılama sensörleri.

Tüm bu güzel özelliklerin yanına yakışmayan iki adet kamera bulunduruyor cihaz. Arkada 5 MP ve 3.5 MP olarak yerleştirilmiş olan bu kameraları test edenler gerekmedikçe kullanılmaması gerektiği görüşündeler:). Ama olsun kadı kızında bile o kadar kusur olurmuş.

Gelelim tamamen duygusal bölüme. Bu mükemmel bilgisayarı almak için kaç para ödemek gerekiyor? Dört ayrı model olduğu için dört ayrı fiyat mevcut:
64   GB: $ 899
128 GB: $ 999
256 GB: $ 1299
512 GB: $ 1799 (Stoklarda yok)

Bu fiyatlar tabiiki yurt dışı fiyatları. Acaba ülkemize hangi modeller getirilecek ve fiyatları ne kadar olacak bunu zaman gösterir. Seçmiş olduğunuz model ne olursa olsun, her kullanıcısına Microsoft 2 yıl kullanabilecekleri 200 GB SkyDrive alanı ve Sınırsız Skype dakikaları veriyor.(Skype dakikaları için ek açıklamaları Microsoft.com adresinden okuyunuz.)

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.