Taiwan merkezli yarı iletken teknolojiler üzerinde etkinlik gösteren MediaTek firması giriş seviyesi telefonlarda kullanılmak üzere yeni bir çift çekirdekli işlemci tasarladığını duyurdu. MT6572 kod numarası ile tanıtılan işlemci uygun fiyat ve performansı tek çatı altında birleştiriyor.

 

Güçlü ve sağlam işlemcileri uygun fiyatlarla kullanıcılara sunun Mediatek firması en iyi yaptığı işi sürdürmeye devam ediyor. Ucuz ve güçlü işlemciler ailesinin son üyesi olan çift çekirdekli MT6572 geçtiğimiz günlerde duyuruldu. 28 Nm teknolojisiyle üretilmiş olan işlemci, 1,2 GHz saat hızında olan işlemci 720 P video oynatabiliyor. 5 MP’e kadar kamera destekliyor ve 540×960 piksel çözünürlüğe kadar ekranlarda kusursuz çalışıyor. Tüm bu özelliklerin yanısıra FM radyo alıcısı da bulunan işlemci veri bağlantısı olarak HSPA+/TD-SCDMA sürümlerini destekliyor.

Duyurulmasının ardından basında da geniş yer bulan işlemcinin en çok fiyatına göre performansına dikkat çekilirken, yakın bir gelecekte giriş seviyesi akıllı telefonlarda boy göstermesi bekleniyor.