Akıllı telefon üreticileri sıra ile güncelleme alacak modellerini duyurmaya devam ediyor. Geçen haftalarda LG tarafından Jelly Bean güncellemesi alacak telefon modelleri duyurulmuştu. Şimdi ise Sony, Xperia modelleri için güncelleme yapacağı modelleri duyurdu.

Xperia kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konu 2011 yılı Xperia modelleri için güncelleme gelip gelmeyeceği idi. Resmi ağızdan olmasa da Sony İngiltere yöneticilerinden John Cooper bazı Xperia modelleri için Jelly Bean güncellemesi sunulmayacağını duyurmuştu. Ancak yapılan resmi açıklamada şu modellere güncelleme gelmeyeceği kesinleşmiş oldu; Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Ray, Live With Walkman, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Pro Mini ve Xperia Pro. Jelly Bean güncellemesinin söz konusu modellerde müşteri beklentisini karşılayamayacağı için sağlanmadığını belirten yetkililer bu modeller için başka güncellemelerin yayınlanacağını da belirttiler.

Xperia T, Xperia TX, Xperia V, Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia Go ve Xperia J modelleri ise Jelly Bean sürümüne yükseltilecek modeller olarak belirlendi. Belirttiğimiz modelleri kullanan kullanıcılar periyodik aralıklarla Android’ in en stabil, güvenilir ve hızlı sürümüne kavuşacak.