İşlemciniz Qualcomm ise BatteryGuru'yu denemelisiniz.

22

Battery Guru son zamanlarda akıllı telefonların arka plan işlemlerini açık bırakması ve pil tüketiminin bu nedenle artmasını engellemek üzere, Qualcomm tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır.

Diğer pil tasarruf uygulamalarından farkı, yalnızca Qualcomm tarafından üretilmiş bir işlemciden gücünü alan cihazlarda kullanılabiliyor olmasıdır. Daha sonrasında programı Google Play Store üzerinden buraya tıklayarak indirebilir ve alışma sürecini hemen başlatabilirsiniz.

Yanlış okumadınız. Yaklaşık üç gün süren bir kullanıcı tanıma sürecinden geçiyorsunuz. Bu süre boyunca uygulama günün hangi saatinde, nerede ve hangi uygulamaları kullandığınızı kendi hafızasına kaydediyor. Sizin kullanım karakteristiğinize göre uygulamalarınıza ve ek özelliklere yön veriyor.

Bu durumu biraz daha açıklayacak olursak, evinizde ve ofisinizde Wi-Fi ağı var ve siz bu ağı sürekli olarak kullanıyorsunuz. Uygulama evinizin ve ofisinizin konumunu ezberliyor ve siz o noktalarda iken otomatik olarak Wi-Fi bağlantısını açıyor. Evinizde veya ofisinizde değil iseniz, yani yolda hareket halinde iseniz uygulama Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakıyor.

Uygulamayı çok anlatmak istesekte sizin kendi gözünüzle gördüğünüz kadar detaylı bunu yapamayacağımız için inceleme yazımızı burada noktalıyoruz. Size %100 faydalı olur diyemesekte, denemenizde fayda var diyor ve iyi günler diliyoruz.

Not: Bu uygulama telefonunuzun bataryasını geliştirmez.  Sadece kullanıcı cephesinde, kişinin yapması – dikkat etmesi gereken hususları gerçekleştirerek tüketim miktarını azaltmayı amaçlar.

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.