Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Hangisini almalıyım: Samsung Galaxy Note 10.1'mi yoksa Ipad Air'mi?

23

Bu yazımızda 2014 yılının iki akıllı tabletini inceliyoruz, Ipad Air ve Samsung Galaxy Note 10.1.

İnceleme yazımızda ilk olarak Samsung Galaxy Note 10.1’in üstün özelliklerinden başlayacağız. Daha sonra da IPad Air’in üstün özelliklerini siz okuyucularımızla paylaşacağız. Bakalım bu kıyaslamada üstün olacak ürün hangisi olacak. Apple’ın IPad’i mi yoksa Android’in Galaxy Note’u mu…

Samsung Galaxy Note 10.1 Almak için haklı nedenleriniz:

  • Samsung Galaxy Note gücünü 4 çekirdekli 1.9 GHz frekans hızına sahip Arm Cortex A15 işlemciden alıyor. Dört çekirdekli olan bu işlemci uygulama ve oyunların daha akıcı olmasını sağlıyor. Samsung’un Quad Core işlemcisine karşı IOS 1.3 GHz frekansında çalışan Dual Core bir işlemci kullanıyor. Apple’ın geliştirdiği işlemcilerin her ne kadar üstün olduğu söylense de hem frekans hem de çekirdek sayısı itibariyle işlemci Arm işlemcinin gerisinde kalıyor.
  • Samsung Note 10.1 fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor, 8 MP flaş destekli kameraya ve 64 GB’a kadar ekstra geliştirilebilir hafızaya sahip. IPad Air 5 MP kameraya sahip ve genişletilebilir hafıza desteği yok. Ancak IPad Air’in dahili hafızası 128 GB. Bu da gösteriyor ki oldukça fazla depolama alanına sahipsiniz.
  • Yeni Note tablet 2560 x 1600 piksel çözünürlükte 10.1′ büyüklüğünde 299 ppi keskinliğe sahip bir ekrana sahip. IPad Air ise; 1536 x 2048 çözünürlükte çalışan 9.7′ büyüklüğünde ve inç kare başına 264 piksel yoğunluğunda bir ekrana sahip. Bu kıyaslama gösteriyor ki Note 10.1’in ekranı hem daha büyük hem de daha keskin görüntüye sahip.

Apple IPad Air almak için nedenleriniz:

  • IPad Air daha küçük bir ekrana sahip olduğu için boyutları da Note 10.1’e göre daha küçük. Ağırlık olarak ta 469 gram gibi bir ağırlığa sahip. Samsung Note’dan %12 daha hafif olan bu cihazı, küçük boyutlarda bir tablet arıyorsanız seçebilirsiniz.
  • Dahili hafıza olarak IPad, Samsung’dan önde gibi görünüyor çünkü 128 GB dahili hafızaya sahip. Ancak harici depolama birimi takılmaya elverişli değil. 64 GB olan Note 10.1’e 64 GB kapasitesinde bir hafıza kartı takarsanız şartları eşitlemiş olursunuz.
  • Parlak ekran seviyorsanız IPad Air’i seçmelisiniz. IPS LED teknolojisi ile üretilmiş ekrana sahip olan IPad Air, S-LCD ekrana sahip Note 10.1’den daha parlak olacaktır:

Gelelim ortak avantaj ve dezavantajlara:

  • İki tablette güçlü işlemcilere, zarif tasarıma, son teknoloji özelliklere, geniş uygulama yelpazesi sunan marketlere, hızlı mobil veriye, yüksek disk kapasitesine, keskin ekranlara, yüksek çözünürlüklü HD kayıt yapabilen kameralara sahip. Eğri oturup doğru konuşacak olursak iki üründe ihtiyaçlarınızı gayet iyi karşılayabilir durumda.

Peki ya dezavantajlar?

  • İki cihaz da da flash desteği bulunmuyor. Bu nedenle flash içerikleri çalıştıramıyorsunuz. Bununla birlikte iki cihazda da analog radyo bulunmuyor. Yani canınız müzik dinlemek istediğinde ya hafızanızdan dinleyeceksiniz ya da İnternet’ten. Ancak ikisine de imkanlarınız el vermiyorsa sessizliğe dalıp kafanızı dinleyebilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept