Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Haberiniz olmadan hattınıza yapılan yönlendirmeler hakkında ne yapabilirsiniz?

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
375

Bu şekilde bir olay başınıza geldi mi bilemiyorum, ancak her an başınıza böyle bir durum gelebilir. Sizin haberiniz olmadan hattınıza başka kimseler kendi numarasını yönlendirebilir. Böyle bir durumda eğer yönlendirme yapan kimse bir hata işlemişse onu arayan kimseler onu aradıkları halde telefona siz çıktığınız için size yüklenebilir. Peki habersiz yönlendirmeler sonucu rahatsız ediliyorsanız ne yapabilirsiniz? Hattınıza dışarıdan gelen bu yönlendirmeleri nasıl engelleyebilirsiniz?

 

Hattınıza tanımadığınız kimselerin yapacağı çağrı yönlendirmeleri sizi zor durumlarda bırakabilir. İşlenmiş bir suç sonrasında veya cevap verilmek istenmeyen çağrılarda rastgele yapılmış bir yönlendirme size rast gelebilir. Böyle bir durumda da siz hiç haberiniz yokken gerçekleşen bu olay sizin canınızı oldukça sıkabileceği gibi başınıza bela da olabilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden çağrı merkezinizi arayıp bilgi almak isteyebilirsiniz. Üzülerek söylüyorum ki çağrı merkezinin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok gibi. Çağrı merkezleri sadece sizinle aynı şebekeden yapılmış yönlendirmeler hakkında kısıtlı bilgiye sahipler. Eğer yönlendirme dış şebekeden ise siz hiçbir şekilde çağrı merkezlerinden yardım alamıyorsunuz.

Çağrı merkezinden yardım alamayınca bir diğer çare olarak karakola gidip tutanak tutturmayı da düşünebilirsiniz. Ancak yine üzülerek bildiriyorum ki karakollarda size çare olamaz. Büyük olasılıkla “bizim yapabileceğimiz bir şey yok kardeşim” diyecekler ve sizi geri göndereceklerdir. Peki böyle durumlarda bu kadar çaresiz mi kalacaksınız?

Haklı olduğunuz halde haksız duruma düştüğünüz bu gibi durumlarda size yardım edebilecek tek kurum savcılık. Bulunduğunuz bölgede bulunan savcılık bürosuna giderek tutanak tutturmalı ve durumun sizi rahatsız ettiği şikayetinde bulunabilirsiniz. Savcılık sizinle ilgilenecek ve durumuzu düzeltmek için çaba sarf edecektir. Ancak zan altında kalmamak için masumiyetinizi de kayıt ettirmelisiniz. Bunu nasıl yaparım ki diyorsanız size çağrı merkezini tavsiye edebilirim. Çağrı merkezleri size bu konuda yardım edemez belki ancak çağrı merkezi telefon kayıtları sürekli olarak kayıt edilmektedir. Siz her ihtimale karşı çağrı merkezini arayıp durum bildirimi yapabilirsiniz. Böylece masum olduğunuz kayıt altına alınmış olur. Herhangi bir sıkıntılı durumda kullanabilmek için elinizde dayanağınız olur.

Bu yazı yaşanarak tecrübe edilmiştir.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.