Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Google Nexus 5 Play Store üzerinde listelendi

10

Google’ın en akıllısı Nexus 5 Play Store üzerinde Amerika için listelendi. Google’a ait telefonlar listesinde beliren telefonun detaylı özellikleri halen bilinmez iken, beklentiler oldukça büyük.
28 Ekimde tanıtımının yapılması söylentileri bulunan telefonun için yayınlanmış bir çok görsel bulunmakta. Ancak halen bir netlik söz konusu değil.Telefonun sahip olacağı teknik özellikler tam olarak bilinmese de beklentiler çok net. Telefonun 8 GB modelinin olmayacağı, 16 ve 32 GB modellerinin bulunacağı tahmin ediliyor.(8 GB modelinde kullanılabilir alan 5.5 GB a kadar düşüyor.) Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü mobil işlemci olan Snapdragon 800 işlemciye ve 2 GB RAM belleğine sahip olması beklenentiler arasında.( RAM 3 GB olsa da fena olmazdı hani.)

Üretici olarak yine LG tercih edilen Nexus 5, tasarım olarak biraz da LG G2’yi andıracak deniyor ancak yine de bunlar söylentiden ibaret. Her şey yalan olsa da 16 GB modelinin fiyatı Play Store üzerinde 349 Amerikan Doları’na satışa sunulacak. Türkiye üzerinde de 2013 sonuna kadar satışa sunulması beklenen Nexus 5’in 32 GB’lık modeli de meraklılarını çok fazla bekletmeyecek.

Kullanıcıların Nexus 5 kamerasından beklentileri büyük!
Nexus 4 üzerinde kullanılmış olan kameranın çok can alıcı görüntüler çekememesi ben de dahil olmak üzere bir çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştı. Günümüzde işletim sistemi ne olursa olsun, akıllı telefon üreticilerinin kamera üzerinde yoğunlaştıklarını da düşünecek olursak Nexus 5 ile LG – Google ikilisi kullanıcılara çok büyük bir sürpriz yapabilir.(Söylentiler arasında Nexus 5’in 8 MP kameraya sahip olacağı da var.)

Gücünü en son Android 4.4 KitKat’tan alacak olan Nexus 5, eminim ki tüm beklentileri karşılayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.