Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Galaxy S4' mü yoksa LG Optimus G Pro'mu?

10

Bu yazımızda Android dünyasının 2 güçlü rakibini kıyaslıyoruz, Samsung Galaxy S4 ve LG Optimus G Pro. İki telefonunda farklı ve etkili özellikleri var. Peki hangisi daha iyi? Gelin sizler için hazırladığımız karşılaştırma yazısında birlikte inceleyelim.

Neden LG Optimus G Pro tercih edilmeli?

  • Mobil internet tutkunuysanız tercihiniz LG Optimus G Pro olmalı. Çünkü LG Optimus G pro LTE 100 Mbps hızına kadar mobil veri transferini destekliyor. Ancak Galaxy S4’ün çıkabildiği maksimum hız 42 Mbps. İleriye dönük olarak tercih nedeni olabilecek bu neden şu an için ülkemizde pek önemli değil. Çünkü henüz LTE desteği ülkemiz GSM operatörlerinde mevcut değil.
  • Websitelerinde kusursuz görüntüleme ve kusursuz grafik performansı için gerekli bir özellik, Adobe Flash desteği LG Optimus G Pro’da mevcut. Ancak Samsung Galaxy S4 bu özelliğe de sahip değil.
  • Daha fazla güç istiyorum diyorsanız tercihiniz yine LG Optimus G Pro’dan yana olmalıdır. Çünkü G Pro yaklaşık olarak %6 daha güçlü. ( Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1700 MHz Krait işlemci.)
  • 5.5 inç büyüklüğünde kocaman ekranı ile LG Optimus G Pro, 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip Samsung Galaxy S4 modelini sollamayı başarıyor.

Neden Samsung Galaxy S4 tercih edilmeli?

 • Telefonum küçük olsun, ele avuca sığsın istiyorsanız Samsung Galaxy S4’ü tercih edebilirsiniz. Çünkü Ekranın küçük olması ve vb. nedenlerden dolayı Galaxy S4 yaklaşık olarak %30 daha küçük hacme sahip.
 • Dahili depolama alanına daha fazla ihtiyacım var diyorsanız da 64 GB’a kadar dahili hafıza desteği bulunan Samsung Galaxy S4 sizin tercihiniz olmalı.
 • Super Amoled parlak ekran ve 441 PPI çözünürlük ile Galaxy S4 yaklaşık olarak %10 daha net ekran çözünürlüğüne sahip.

İki telefonda da bulunan ortak özellikler:

Bluetooth versiyonu: v4.0, Flaş desteği, 64 GB’a kadar genişletilebilir kapasite, Hızlı mobil veri transferi, Yüksek veri depolama alanı, 3.5 mm kulaklık çıkışı, Google Play Store uygulamaları, Multi task(eş zamanlı işlemler) 2 GB ram belleği, 13 MP kamera çözünürlüğü, 4 çekirdekli güçlü işlemciler, Analog Radyo, 1920×1080 çözünürlük ve 16 milyon renk desteği, Ortalama üstü büyüklükte ekranlar, HD kalitesinde video kaydı, Görüntülü sohbet imkanı, Hızlı Kablosuz veri transferi, keskin grafikler.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.