İnternet’te gizlilik günümüzün en çok tartışılan konularından biri haline geldi. Peki siz İnternet gezintisi yaparken ne kadar gizli siniz? Ya da şöyle soralım, İnternet’te gezinirken ne kadar az ayak izi bırakıyorsunuz?

Yazımızın konusu olan Firefox Focus yeni yayımlanmış bir gizlilik tarayıcısı. Öyle ki oldukça değişik özellikleri de mevcut. Örneğin hiçbir ek uygulama veya eklenti kullanmadan reklamları ve sizi takip eden diğer tracker’ları devreden çıkarabiliyor. Firmanın iddiasına göre üstelik bunu yaptıktan sonra veri iletişimi azalacağı için az miktarda mobil veri kullanıyor.

Uygulamanın bir diğer özelliği de sizin tarayıcıya girmiş olduğunuz verilerin, şifrelerin ve gezindiğiniz sayfaların kolayca temizlenebilmesi. Android ve IOS markette yayınlanmasının üzerinden bir ay bile dolmadan bir milyon kullanıcıya ulaşan uygulamaya kutlama niteliğinde yeni özellikler eklendi. Bu özellikler tam ekran video oynatma özelliği, dosya indirebilme özelliği ve güncellenmiş bildirimler olarak göze çarpıyor.

Mozilla’nın çok güvendiği ve yeni özelliklerin gün geçtikçe eklenmesi beklenen bu tarayıcıyı bir denemenizi tavsiye ediyoruz. Denemek isteyenler için bağlantı linkleri aşağıdadır.

Google Play Store üzerinden Firefox Focus indirmek için tıklayınız.

Apple Store üzerinden Firefox Focus indirmek için tıklayınız.