Eski günlerini özleyen Facebook eski ilgi dolu günlerini özlüyor. Yeniden ilgileri toplayabilmek için gün geçmiyor ki yeni bir şey çıkarmasın. Facebook’un son pazarlama hamlesi Facebook Paper’i bu yazımızda inceliyoruz.

Facebook Paper, görsel iyileştirmeler ve farklı kategorilerdeki haberleri ayrı ayrı göstererek Facebook deneyimini Apple üzerinde maksimuma çıkarmayı hedefleyen bir uygulama. Bu uygulama ile gönderileri daha renkli ve sürekli olarak alabileceksiniz.

Facebook Paper hakkında bilgilendirmeleri yaptıktan sonra gelelim uygulamanın nasıl yüklenebileceğine. Uygulama şu anda Türkçe dil desteğine ve Türkiye’de dağıtıma sahip değil. Yani normal yollardan ülkemizdeki kullanıcılar doğrudan iTunes üzerinden indiremiyorsunuz. İndirmek için aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

Uyarı: Bu işlemi gerçekleştirmek için yapacağınız değişiklikler kullanılmamış iTunes bakiyenizi ve eski işlem geçmişinizi silecektir. Bu işlemin uygulanmasından kaynaklanacak herhangi bir zararınızdan sitemiz sorumlu tutulamaz. 

İşlem Basamakları:

  • Apple telefon yada tabletinizden AppStore’a girin.
  • App store’da açılan pencereden en alta inerek Apple ID: Mail Adresiniz alanına dokunun.
  • View Apple ID’ye dokunarak şifrenizi yazın.
  • Bu alana girdikten sonra Change Country or Region sekmesinden ülkenizi “United States” olarak değiştirin.
  • Ödeme yöntemi eklemek isterseniz ekleyin, değilse none diyerek geçin.
  • Artık ABD üzerinde sunulmuş uygulamaları doğrudan tablet yada telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Artık Apple’ın gözünde ABD vatandaşı oldunuz ve ABD’ye has sunulmuş uygulamaları yükleyebilirsiniz. Eğer işlemi geri almak isterseniz aynı işlemleri yeniden uygulayabilir ve ülke – bölge seçiminde Türkiye’yi seçebilirsiniz.