Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Facebook Home nedir? Tam olarak ne işe yarar?

21

Yeni ve seçkin telefonlar için Facebook Home uygulaması artık kullanılabilir durumda. Eğer telefonunuz güncel ve popüler bir modelse (örneğin: Galaxy Note 2 Galaxy S3, Galaxy S4, HTC One X ve One X+) Facebook Home uygulamasını Google Play Store üzerinden hemen indirep kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki tam olarak ne işe yarar bu Facebook Home? Gelin birlikte küçük bir inceleme yapalım…

 

Facebook Home tasarım itibari ile telefonunuzun ana ekranında değişikliklere neden olan ve Launcher olarak adlandırılan uygulamadır. Bu uygulamayı yükleyerek ana ekranda sürekli olarak facebook bildirimlerini ve mesajlarını görüntüleyebilmenizi sağlar.

Bu uygulama ile telefonunuz sürekli olarak facebook’a bağlı olur ve en yeni güncellemeleri anında görüyorsunuz. Arkadaşlarızdan kopmadan sürekli olarak iletişim halinde kalabileceğiniz bu uygulama kimi kullanıcılar tarafından beğeniliyor olsa da kimi kullanıcılardan olumsuz notlar aldı. Uygulama hakkında kararı size bırakalım ve biraz da uygulama özelliklerinden bahsedelim isterseniz.

Facebook launcher’i yüklediğiniz zaman telefonunuzun görünümü değişssede diğer yüklü uygulamalar ve işlemler normal seyrinde çalışmaya devam eder. Favori kişilerinizle sürekli olarak irtibat halinde kalmanızı sohbet kafaları ile sağlayabilirsiniz. Sohbet kafaları bir çeşit widget olarak tanımlanabilir. Kısayol kafalara dokunarak sevdiklerinizle sürekli olarak muhabbet halinde kalırsınız.Telefonunuz sizi facebook’a sadece bağlamakla kalmıyor tümüyle bir sosyal ağ köprüsü olu veriyor bu uygulamayla.

Facebook, uygulamayı yayınlamakla kalmıyor onu üreticilerin dahili olarak telefon içerisinde barındırmasını sağlamak için girişimlerde de bulunuyor. Yani yakın bir zamanda yeni bir telefon aldığınızda içerisinde böyle bir seçenek görürseniz şaşırmayın. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim; aralarında Sony, HTC, Samsung, Huawei ve Qualcomm’un bulunduğu bazı üreticiler Facebook Home’u yüklü olarak kullanıcılara sunma anlaşmasını imzaladılar.

Kullanıcıların görüşleri: 

Androidhaberim.com olarak facebook home inceleme yazımızı biraz geç yayınlamak istedik. Bunun nedeni kullanıcıların yorumlarına az da olsa yer vermek ve uygulamayı iyice tanımaktı. Bakalım uygulama hakkında kullanıcılar ne düşünüyor:

  •  Zaman kaybı: Birçok kullanıcı bu uygulamanın zaman kaybından başka birşeye yaramayacağını düşünüyor. 
  • Reklam tuzağı: Bu uygulamanın sayesinde facebook’un gelir kaynağı olan kendi reklamlarını kullanıcıların ana ekranlarına rahatlıkla gönderebileceği konusunda hemfikir birçok kullanıcı bulunuyor.
  • Neden?: İnsanların facebook’la bu kadar iç içe neden olmak isteyeceğine anlam veremeyen birçok kullanıcı mevcut.
  • Yetersiz!: Birçok kullanıcı uygulamanın kendilerini kısıtladığını ve uygulamada çok fazla yetersiz nokta olduğunu düşünüyor.
  • Şarj canavarı!:  Bu uygulama online bilgi alış verişi için sürekli olarak arka planda veya doğrudan veri iletişimine ihtiyaç duymaktadır. Güncellemeleri alabilmek için gerekli olan veri iletişimi normalden fazla pil tüketimine neden olmaktadır.
Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.