Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Çift işletim sistemli cihazlar devri başlıyor

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
23

Akıllı telefon ve tabletler yavaş yavaş birden fazla işletim sistemine destek vermeye başlıyor. Uzun süredir üzerinde konuşulan bu teknolojik yenilik için üreticilerden ilk somut adımlar atılmaya başlandı.

2014 yılı yenilikçi teknolojilerin kullanıcılara ulaştığı bir yıl olacak diyebiliriz. Bu yıl içerisinde duyurulacak veya satışa sunulacak yeniliklerden bir tanesi de akıllı telefon ve tabletlerin Android ve Windows phone işletim sistemlerini aynı anda barındıracak olması.

İlk olarak Karbonn adında bir Hindistanlı mobil cihaz üreticisi bu şekilde bir projeyi duyurmuş ve Microsoft ile lisans anlaşması yapmıştı. Microsoft cephesinin sıcak yaklaştığı bu yenilik için Google’da aynı yaklaşıma sahip olmasa da çift işletim sistemi ve çift sim kart destekli bu cihazların bu yılın ikinci yarısında resmiyete kavuşması bekleniyor.

Hindistanlı Karbonn resmiyetle uğraşadursun, bir diğer açıklama da Çinli Huawei cephesinden geldi.  Huawei pazarlama şefi Shao Yang tarafından verilen bir röportajda Yang, çift işletim sistemli bir telefon üzerinde çalıştıklarını ve bu yılın sonlarına doğru Amerikalı kullanıcıların beğenisine sunulacağını açıkladı.

 

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.