Sevdiğiniz oyunlar bilgisayar için çıkmadı ise artık üzülmenize gerek yok. Bilgisayarınızda birkaç basit program yardımı ile Playstation 2 oyunlarını oynayabileceğinizi biliyor musunuz? Sizlere bu yazımızda Playstation 2 oyunlarını bilgisayarınızda nasıl oynayacağınızı anlatacağız.

Yapmamız gerekenler oldukça basit. Sizlere vereceğim linklerden gerekli dosyaları indirmeniz ve sonrasında bir Ps2 oyun romu bulmanız. Hazırsanız başlıyoruz…

Gelelim yapacaklarınıza. İlk olarak yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bu iki indirmeyi yapmak. İşte başlıyoruz..

  • PCSX2 programını yükleyin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. İlk aşamada dil seçimini yaparak programı Türkçe dilinde kullanabilirsiniz. Program sizden bios seçimi yapmanızı isteyecektir. 
  • Bu aşamada size linkini verdiğim Extras.rar arşivini çıkartın. Orada bios klasörü içerisindeki tüm dosyaları oyun ana dizini içerisindeki bios klasörüne kopyalayın ve PCSX2 programında listeyi yenileyin. Buradan 4. sıradaki USA v1.60’ı seçin ve ileri tuşuna basın.
  • Artık işlem tamam. Program kurulumu tamamlandı. Sadece yapmanız gereken tuş ayarlamalarını yapmak ve programa bir PS2 oyun Rom’u yerleştirmek. İyi oyunlar.

Videolu Anlatım: