Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

AutoDesk Android Uygulamalarına Genel Bakış: AutoCad 360

38

Mimarlık, mühendislik sektöründe hizmet veren kullanıcıları oldukça yakından ilgilendiren birkaç uygulamayı bu yazımızda sizlere tanıtacağız. Autodesk tarafından Android platformu için yayınlanmış uygulamalardan; AutoCAD 360, ForceEffect, ForceEffect Motion IPM Viewer SketchBookX ve FormIt uygulamalarını sizler için inceliyoruz. Bu uygulamalara nasıl erişilir? Yüklenebilmeleri için ne tür donanımsal özellikler gerektirir? ve nasıl kullanılır? sorularına elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız.

 

İlk incelememiz AutoCAD 360 üzerine: AutoCAD her an ve her yerde elinizin altında olsa, size ne kolaylıklar sağlardı değil mi? Her an her yerden sürekli elinizde veya yanınızda olan akıllı telefonunuzdan çizimlere erişebilseniz, düzenleyip ardından paylaşabilseniz süper olmaz mıydı? Belki inanmayacaksınız ama bu mümkün. Android telefon veya tabletinize Play Store üzerinden AutoCAD 360 Uygulamasını ücretsiz olarak indirip yukarıda saydıklarımızın bir kısmını yapabilirsiniz.

AutoCAD 360 kullanıcılara AutoDesk tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Bir E – Posta adresiyle kendinize ücretsiz hesap oluşturarak bu uygulamayı hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak temel plan size yeni çizim yapma ve önceki çizimleriniz üzerinde düzenleme imkanı sunmuyor.  Eğer çizim yapmak ve çizimlerinizi düzenlemek istiyorsanız AutoDesk’in size sunduğu pro planlardan birini seçmeniz gerekiyor.

Bu arada elbet merak edenler olmuştur. Bildiğiniz gibi AutoCad ile çizim yapabilmek için bilgisayarınızın biraz kalbur üstü olması gerekiyor ki rahat, stressiz çizim yapabilesiniz. Android tablet veya telefonlarda bu uygulama rahat çalışıyor mu acaba gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Ben imkanlarım doğrultusunda Google Nexus 4, Galaxy Tab 10.1(3G), Galaxy Note 8’de bu uygulamayı denedim. Pek bir sıkıntı çıkmadığını söyleyebilirim sizlere. Rahatlıkla dosyaları açıp düzenleyebiliyor. Ve unutmadan, mobil uygulamada düzenleme yapmak için pro sürüm alsanız da dosya boyutu kotasına tabii oluyorsunuz. Düzenlemek istediğiniz dosyanın büyüklüğü bir seviyenin üstüne çıkmamalı. Eğer fazla gelirse dosyayı açamıyor, düzenleyemiyorsunuz.

AutoCad 360 Uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

Buraya tıklayarak bir pro hesapları inceleyebilirsiniz. 

Zamanla diğer uygulamaların incelemelerini de benzer başlıklarda bulacaksınız. Bizi izlemeye devam ediniz.

 

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.