Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Artık akıllı telefonların şarjı bitmeyecek!

11

Telefonunuz ne olursa, hangi özelliklere sahip olursa olsun. Tam ihtiyaç duyduğunuz anda şarjınız muhakkak biter. Çoğumuz bu şekildeki durumlar ile karşılaşıyoruz. Durum bu olunca telefon üreticileri batarya süresini uzatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar batarya dayanma süresine kesin bir çözüm getiremiyorlar.  Neden mi?

Çünkü akıllı telefonun batarya dayanım süresi sizin, yani kullanıcının kullanım karakteristiği ile doğrudan alakalıdır. Siz telefonunuzda kaç adet uygulama çalıştırıyorsunuz, hangi uygulamaları kullanıyorsunuz, bu kullandığınız uygulamalar ne kadar işlemciyi yoruyor, ekran ışığına ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz ve daha bir sürü neden şarj süresini etkiler.

Üreticiler sizin kullanım karakteristiği ve şeklinize karışamayacakları için çaresiz dış şarj destekleri üzerinde yoğunlaşmaya başladılar. Cebinizde gezdirebileceğiniz kadar az yer kaplayan ve size rahatsızlık vermeyecek küçük bir şarj ünitesi. Bu mucizevi güç kaynağını daha önceden şarj ediyor ve yanınıza alıyorsunuz. Günün yoğun temposuna siz bir şekilde dayansanız bile, telefonunuz dayanamayabilir. Gün bitmese de şarj muhakkak biter. İnternet üzerindeki uygulamalardan ve GSM iletişiminden kopmadan sorunsuz bir şekilde gününüze devam edebilirsiniz böylece.

Bir çok kullanıcı şarj durumlarından dolayı yanından birden fazla telefon taşımaktaydı.  Biri bitince diğerine geçiyordu. Sök tak işlemi hem zahmet hemde bıkkınlık veriyordu. Bu şekilde bir yardımcı yoğun telefon kullanımı olan kullanıcıları oldukça memnun edecektir diye düşünüyorum.

Sony başta olmak üzere bir çok üretici telefonları için güç kiti adı altında taşınabilir şarj üniteleri üretmeye başladı. Gayet alınabilir bir ücret karşılığında siz de bu ufak yardımcılardan birine sahip olabilir, akıllı telefon eğlencenize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.