Apple iPhone 5S parmak izi okuyacak mı?

18

Bildiğiniz gibi şirket politikası olarak Apple her yeni model telefonunun ilk üretimi olan üründe tasarım değişikliği, sonrasından  gelen S’li modelde ise köklü yazılımsal değişiklikler yapıyor. Bunu ne amaçla yaptığını biz bilemeyiz, ancak kullanıcıların bu durumdan hiçbir rahatsızlığı bulunmuyor.IPhone 5S hakkında herhangi bir bildirim henüz yapılmadı. Ancak dedikodu kazanı şimdiden fokur fokur kaynamaya başladı. Son iddialara göre IPhone 5S üzerinde dahili parmak izi okuyucu bulunacak.

Böylelikle siz hem telefonunuzun güvenliğini kendi parmak izinizle koruyor olabilecek ve biyokimlik ile yapılabilecek bankacılık, e imza vb. işlemlerinizi doğrudan telefon üzerinden yapabileceksiniz. Özellik eğer gerçekten eklenecek ise telefona artı sağlayacağı kesin. Ancak sadece bir parmak izi okuyucu eklemek için model çıkarmak pek akıl işi olmaz gibi geliyor bana. IPhone kullanıcıları genellikle telefonlarına çok bağlı oluyor ancak yeni bir model çıkıncada hemen diğer modele güncellemekte gecikmiyorlar. Durum bu olunca kullanıcı cephesinde oldukça büyük beklentiler oluyor.

Söz konusu şirket, kendisi istese de istemese de abartılıyor ve yüceltiliyor. Bu nedenle beklenti çıtası da epey yükseliyor. En sonIPhone olan 5 oldukça fazla özelliklere sahip. Ancak 5S bambaşka olmalı. Mevcut bir telefona eklenebilecek bir çok özelliğe sahip olan 5 üzerine ne gibi özelliklerin ekleneceğini merakla beklemekteyim. iPhone kullanıcısı olmasam da takip edip insanları anlamaya çalışmaktan büyük zevk alıyorum desem de yalan olmaz hani.

Kim bilir, belki de IPhone 5S çaldığı zaman kullanıcısı yanında yok ise uçarak kullanıcısına gider?

 

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.