Android piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana sürekli olarak gelişiyor, geliştiriliyor ve her geçen gün yeni birçok özelliği bünyesine katıyor. Eğer Android ailesinin tüm üyelerini, Android gelişim evrelerini merak ediyorsanız  tüm sürümleri ve bilgilerini bu uygulamada görüntüleye bileceksiniz. 

XDA-geliştiriciler forum üyesi “newaageapz” tüm Android işletim sistemlerinin genel tarihini, temel bilgilerini ve özelliklerini içeren bir uygulama tasarlamış. Bu uygulama Android ailesinin tüm bireyleri hakkında sizi epey bir bilgilendiriyor. Siz de zaman içerisinde emekleyip yürümeyi öğrenen ve günümüzde koşar halde diyebileceğimiz Android işletim sisteminin bu yolculuğuna şahit olacaksınız.

Eğer gün içerisinde boş kalır ve vakit geçirecek birşey ararsanız bu uygulama vaktinizi değerlendirmenize faydalı olabilir. Ancak şunu belirtmeliyim ki uygulama dili, geliştiricinin dili olan İngilizce. Terimleri anlamakta güçlük çekerseniz Google Play Store üzerinden edinebileceğiniz bir sözlük uygulaması size yardımcı olacaktır.

Buraya tıklayarak XDA- Developers sitesindeki esas konuya erişebilir ve bu uygulamayı ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz.