Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Android telefonumu kaybettim, nasıl bulabilirim?

48

Gün içinde birçok kez telefonumuzu koyduğumuz yeri unuturuz. Eğer telefonumuzu ev içerisinde veya küçük bir alan içerisinde yitirmişsek bulmamız az bir zaman alsa da, bulabiliriz. Peki ya telefonumuzu sokakta düşürmüş isek?

Bir kucak para ödeyip aldığı telefonu kaybetmeyi kimse istemez. Telefonu bir yerde unutmamak veya sokakta düşürmemek için oldukça dikkat ederiz. Ancak bazı zamanlarda elimizden geleni yapsak ta kader ağlarını örer ve telefon kayboluverir. Peki ne olacak? Yitip gidecek mi paralar?

Hayır! Google Device Manager ile telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Eğer cihazınızı ev içinde kaybettiyseniz uyarı zilini çalarak onu bulabilirsiniz. Android device manager üzerinden yapacağınız birkaç ayarlama ile telefon içerisindeki özel bilgilerinizi ve dosyalarınızı silebilirsiniz. Bunun yanında telefonunuzu bulan kimselerin kullanmaması için kilitleyebilirsiniz de.

  • Peki nasıl yapacaksınız? Öncelikle Google Device Manager sayfasına buraya tıklayarak erişeceksiniz.
  • Daha sonra Android telefonunuzda kullandığınız Gmail hesabına oturum açacaksınız.
  • Telefonunuzun harita üzerinde konumu küçük bir sapma payı ile belirecek.
  • Telefonunuzu uzaktan kilitlemek ve içeriğini uzaktan silmek istiyorsak ekle sil ayarlarını yapılandırıyoruz.
  • Artık telefonumuza uzaktan erişim yetkisini vermiş olduk.

Önemli: Bu güzel bir uygulama olabilir. Ancak program hakkında birkaç küçük detayı bilmenizde yarar var. Uygulama sadece telefonunuz açıkken ve veri – Wireless erişimine sahipken size yer bildiriyor. Telefonunuzun içeriğini silme fonksiyonunu aktifleştirdiğiniz zaman tüm içeriğiniz otomatik olarak silinir. Bu nedenle bu fonksiyonu gerekmedikçe kullanmamanız önerilir. Eğer telefonunuz başka kimselerin eline geçmiş ise ve siz bunu fark etmiş ve telefonunuzu bulmuş iseniz hemen kolluk kuvvetlerine haber verin. Kimse süper kahraman değil. Haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Siz telefonunuz çevrimdışı iken kilitleme ve silme fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Telefonunuz çevrimiçi olunca silme- kilitleme işlemleri gerçekleşecektir.

Dileriz bu fonksiyonu hiç kullanmak zorunda kalmazsınız.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.