Android OS 4.2: Yeni nesil Jelly Bean

25

Android OS hakkında ne düşünüyor ne biliyorsunuz? Bildiklerinizi ve düşündüklerinizi aklınızdan çıkarın. Yeni nesil Jelly Bean Android hakkındaki tüm düşüncelerinizi değiştirecek ve aklınızı başınızdan alacak. Üstün yenilikler ve eklenen kolaylıklar ile hızlı, güvenli ve üstün bir Android deneyimi sizi bekliyor. Sİzlere bu yazımda yeni harman Android işletim sisteminin birkaç yeniliğinden bahsetmek istiyorum. İşte göze çarpan özelliklerden birkaçı…

Artık birden fazla hesap bağlanabiliyor!

Android tabletinizi tümüyle kendiniz için kullanabileceğiniz gibi, çoklu hesap desteği sayesinde diğer kullanıcıların da kişiselleştirilmiş oturum açmasına olanak sağlıyor*. Tüm kullanıcılar kendilerine özel; masaüstü, duvar kağıdı, widget’lar, uygulamalar ve oyunlara sahip olabilecek! Üstelik log in- log out yapmanıza bile gerek olmadan birkaç dokunuşla kullanıcı değişikliğini yapabileceksiniz. Android kurulduğundan bu yana gelmiş geçmiş en başarılı tablet deneyimini 4.2 ile yaşayacaksınız.

*Çoklu kullanıcı oturum desteği yalnızca 4.2 OS tablet sürümünde mevcut.

İzlediğiniz videoyu büyük ekranda paylaşın.

Android 4.2 ile gelen muhteşem özelliklerden birisi de ekranı paylaş özelliği. Artık Android tabletinizde izlediğiniz film, klip, Youtube videosu veya ekranda o anda var ise geniş ekran TV’ye kablosuz olarak aktarabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken HDMI destekli televizyonunuza kablosuz olarak bağlanmak!

Yeni daydream ekranı

Bu uygulama akıllı ekran koruyucu olarak da tabir edilebilir. Yeni daydream uygulamasıyla Tablet bilgisayarınızı dock modunda veya şarj olurken tercihleriniz doğrultusunda; saat, çeşitli renkler, dahili bellekte bulunan fotoğraf slaytları veya Google Currents üzerinden en güncel haberleri görüntüleyebilirsiniz.

Genişletilebilir bildirim ekranı

Kontrolün daime sizde kalmasını sağlayabilmek yeni bildirim ekranı sayesinde artık daha da kolay. Bir bildirim aldığınızda veya bir bağlantı kurduğunuzda yapmanız gereken sadece ekranı üstten alta doğru parmağınızı gezdirmek. Tüm bidirim ve kontroller gözlerinizin önünde olacak. Cevapsız çağrılarınıza geri dönüşü hiç zaman kaybetmeden bildirimler ekranında yapabilirsiniz.

Hızlı ve keskin grafikler

Yeni 4.2 görsel olarak epey bir iddialı geliyor. Menü geçişlerinde keskin ve parlak renkler, takılma olmadan akıcı menüler, göz alıcı efektler vb. Görselliğe önem veriyorsanız 4.2 tam size göre:)

Beam fotoğraf ve video

Jelly Beam ile gelen Android Beam uygulaması ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları birkaç dokunuş ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece 2 adet NFC özellikli Android cihazı. Cİhazlarınızı sırt sırta verin ve özgür paylaşımın keyfini sürün.

Düzenlenebilir widget’lar

Android 4.2’nin kişiselleştirmelere çok açık olduğunu daha önceden söylemiştik. Bu özgürlükler çerçevesinde Ana ekranınızı diledğiniz gibi kişiselleştirebilir, widget boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve favori uygulamalarınızı dilediğiniz gibi ana ekrana yerleştirebilirsiniz. Android 4.2 ile kazandırılmış bir diğer güzellik ise widgetların otomatik olarak yeniden boyutlanması. Ekranınıma widgetları nasıl sığdırırım diye düşünmeyin. Akıllı işletim sisteminiz sizin yerinize gerekeni yapar:)

Erişim Kolaylığı

Jelly Bean tasarlanırken engeli kullanıcılar da unutulmamıış. Erişebilirlik seçenekleri geliştirilerek işlevsellik kazandırılmış. Görme özürlü kullanıcılar için sesli olarak geri bilfdirim sağlayan 4.2 hayatı herkes için yaşanır kılıyor.

Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.