Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Android One nedir?

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
21

Google’ın Android One projesi ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Android One, Android kullanımını teşvik etmek için Google tarafından çeşitli çözüm ortakları ile yürütülen bir telefon projesi. Projenin amacı geniş kitlelere saf Android kullanımını düşük bedellerle sağlayabilmek.Düşük fiyatlara telefon sunarken belli bir kalite standardında olacak Android One telefonlar, satılacak olduğu bölgeye özel opsiyonlar ile sunulacak.

Android One telefonlar için henüz çok fazla birşey söyleyemiyoruz. Ancak I/O sunumundan anladığımız kadarıyla Seçmeli çift sim kart, SD genişletilebilir hafıza, Radyo ve 4,5 inç ekran One telefonlarının ortak özelliklerinden olacak. Bununla beraber, One telefonlar için Android güncellemelerinin devamlı ve otomatik olarak gerçekleşeceğide olması muhtemel özelliklerden bir tanesi.

Projenin çözüm ortağı firma henüz çok fazla yok. Google şimdilik One üretimi için sadece Micromax, Karbonn ve Spice ile anlaştı. Program ortağı firmaların modelleri nasıl olur bilinmez, ancak Google yetkililerince yapılan açıklamaya göre One proje kapsamında üretilen cihazların 100 dolar civarında satışa sunulacak.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.