Android klavyesinde Türkçe karakterlerin görünür bulunmaması ve bu karakterleri yazmak için uzun sürelerce bazı tuşlara basmaktan sıkıldınız mı?  SwiftKey uygulamasını denemelisiniz.

Android telefonların bir çoğu,  eğer üreticiler farklı bir tasarım kullanmamış ise standart Android tuş takımı ile geliyor.  Bu tuş takımında özellikle T9 kullanıyor iseniz Türkçe kelimeleri doğru harflerler ile yazmayı telefona öğretebilmeniz oldukça vakit alıyor.  Eğer azimle kelimelerin doğru hallerini yazmayı beklerseniz ve yazdığınız kelimeleri telefonunuza tek tek kaydederseniz bir problem yok.  Peki ya bu kadar sabırlı değilseniz?
Bu noktada devreye yan klavye uygulamaları giriyor ve biz istisnasız en kapsamlı klavye uygulaması olan SwiftKey’i bu yazımızda inceliyoruz.  SwiftKey tam Türkçe karakterleri  gösteren,  sizin yazdığınız kelimeleri hemen öğrenen, öğrenmese bile güncel bulut hizmeti sayesinde bir çok kelimeyi halihazırda bilen ve hiçbirşey  yazmasanız bile size muhabbete başlamaya yetecek kadar kelimeler öneren mükemmel bir klavye programıdır.
Yanlış yazmaktan da korkmayın.  SwiftKey sizin düzgün yazabilmeniz için oldukça fazla özen sarf ediyor.

Yukarıda saydığımız özellikler süphesiz yazmak için çok önemlidir.  Ancak yazmak için önemli belirleyicilerden bir tanesi de klavyenin ergonomik olması.  SwiftKey sizin maksimum rahatlığınız için üç klavye düzen formatını size sunuyor.  Bunlar tam klavye,  kompakt klavye ve baş parmak klavye.  Tam klavye bildiğimiz Android klavyesi düzenine benzeyen ancak performans ve harflerin iyileştirilmiş olduğu standart klavye.  Baş parmak klavye ise herşeyin aynı ancak harf düzeninin iki baş parmakla yazabilmek için daha uygun olduğu klavye düzeni. Son olarak kompakt klavye ise telefonu hem tek elle tutup,  telefonu tuttuğunuz elinizle sorunsuz mesaj yazabilmenizi sağlayacak klavye boyutlarına sahip klavye düzenidir.
Uygulama uzun süreli bir deneme süresine sahip.  Yani programı satın almadan önce karar vermek için oldukça vaktiniz olacak.
Sonuç olarak uygulama çok başarılı ve eminim
bu harici klavyeyi çok seveceksiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Nexus 4 ile oluşturulmuştur.