Türkiye’de Android 4.4 Nexus 4 için yayınlandı. Ancak yeni yazılım bazı problemleri de beraberinde getirdi. Bu yazımızda karşılaşılmış problemleri inceliyoruz.

 

Yeni Android sürümü yayınlandı. Ancak yeni yazılım beraberinde bazı problemleri de beraberinde getirdi. İçerdiği temel değişiklikler nedeniyle daha performanslı çalışması gereken Nexus 4, beklenmedik problemler göstermeye başladı. Kullanıcılardan büyük yoğunlukta gelen şikayet yavaşlık. Bir çok kullanıcı telefonunun yavaşladığını, telefonunu bir çok defa fabrika ayarlarına getirmesine rağmen düzelmediğinden şikayetçi.

Bunun yanında benim bizzat şahit olduğum problemlerde yok değil. Güncelleme yaptıktan sonra telefonumda bir yavaşlamaya rastlamadım. Ancak fotoğraf çektikten sonra çekilen fotoğrafı görüntülediğim zaman bazen telefon donuyor ve bir süre bekliyor. Bu beklemenin ardından telefon kapanıyor ve otomatik olarak recovery modda açılıyor ya da reset atıyor.

Recovery mod, hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için oldukça tehlikeli olabilir. Bu nedenle Google Android geliştiricilerinin bir an önce Nexus 4’te görülen bu sıkıntılara bir çözüm bulmasını bekliyoruz.

-Nexus 4 problemleri hakkında Google cephesinden henüz bir açıklama yapılmış değil. Ancak bu problemlerden kurtulmak için telefonunuza factory reset  atmayı deneyebilirsiniz.

Eğer sizde bir Nexus 4 kullanıcısı iseniz ve buna benzer sıkıntılar yaşıyorsanız iletisim@androidhaberim.com adresinden bize ulaşabilir, sıkıntılarınızı burada yayınlatabilirsiniz.

 

Nexus 4 Android 4.4 güncellemesi ardından sıkıntı yaşayan kullanıcılarımızdan şikayet mailleri almaya başladık. işte kullanıcılardan gelen şikayetler:

Yakup T.

Android’in 4,4 sürümünü yükledikten sonra bende de birtakım sorunlar oluştu. Keşke güncelleme yapmasaydım, pişman oldum. daha iyi bir sürüm geliştirmek yerine gerinin gerisine götürdüler. Ceptrafik, Google chorme gibi  basit uygulamalar dahi çalışmıyor veya çok yavaş calisiyor. Arama geçmişi berbat, gelen ve giden arama gecmisini göremiyorum. Tam rezillik. Rehberde search özelliği yok, aramak istediğim kişiyi alfabetik siralamadan bulmaktan başka çare yok. Navigasyon eskiye nazaran çok kullanışsız ve karmaşık, kompakt değil. Ayrica Telefon sık sık donuyor. Şimdilik cihazımdaki aksaklıklar bunlar. Yayınlarsanız çok mutlu edersiniz belki bir çözüm bulunur. Ayrıca eski sürüme nasıl geçebilirim. Yardımcı olursanız minnettar olurum. Sevgiler.

Nagihan A.

Merhaba,

Haberinizi okudum nexus 4’un kitkat almasiyla alakali sorunlardan ben de muzdaribim. Guncelledigimden beri telefon 4.3 deki stabilligini yitirdi uygulamalar kafasina gore kapatiyor kendini telefon yavasladi ayni zamanda telefona arama gelince telefon donuyor cevaplayabildiginizde ise sensorlerden mi kaynaklaniyor bilmem ama ekran kapanmiyor. Ayrica telefon sarjda daha uzun sure kaliyor cunku daha uzun surede doluyor. En sikintili oldugum konulardan biri ise kameranin goruntu kalitesi oldukca dustu. On kamerayla fotograc cekmek istemiyorum artik zaten cok iyi degildi bu guncellemeyle cektiginiz fotograf resmen pikseline ayriliyor ve ardi ardina fotograf cekemiyorsunuz cunku yavas. Bunun yaninda sarjdayken daha fazla isiniyor. Simdilik bunlar, acikcasi 4.3 e donmek istiyorum desem abartmamis olurum cunku 4.4 sorundan baska birsey getirmedi…

Kolayliklar dilerim.

Kadir G. 

Güncelledikten sonra biraz yavaşladı telefon fakat en kötüsünü de bugün yaşadım bi uygulama yüklüyordum (NBA 2k14) tam yüklerken telefon kapanıyor.Bi kaç daha denedim fakat hepsinde de aynı sonuca vardım .Yğklerken telefon kapanıyor ve yeniden açılıyor… 🙁

11.12.2013 Rev. 02