Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

Akıllı telefonunuzu IP kamera olarak kullanmak ister misiniz?

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
249

Evde, iş yerinde veya tarafınıza ait internet bağlantısı olan diğer alanlarda gizli bir  gözünüz olsun ister misiniz? Cep telefonunuzu nasıl IP kamera olarak kullanacağınızı bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Bildiğiniz gibi şehirleşme beraberinde birçok problem getirdi. Şehir hayatında eğer anneniz – babanızdan uzakta yaşıyorsanız çocuklarınıza bakması veya ev işlerini halletmesi için bir yardımcıya ihtiyaç duyarsınız. Seçeceğiniz yardımcı size karşı sevecen olabilir. Peki ya çocuğunuza veya evdeki özel eşyalarınıza?

Bu gibi durumlarda gizli kamera sistemleri oldukça yardımcı olabilir. Fakat o kadar yatırıma gerek olmadan da bu işi halletmek istiyorsanız IP kamera olabilecek eski Android telefonunuzu kullanabilirsiniz. İşlem uygulaması da oldukça basit. Tek yapmanız gereken Google Play Store’a girerek IP Webcam uygulamasını edinmek. Hemde bedel ödemeden…

Uygulamayı yükledikten sonra açarsanız oldukça karmaşık göründüğünü fark edeceksiniz. Ancak o kadar karışık değil. Hiçbir değişiklik yapmadan listenin en altına gider ve Start Server butonuna basarsanız uygulamanın hemen yayına geçeceğini göreceksiniz. Bunun yanında az önce karışık olduğunu düşündüğünüz ayarlamalar ile kamera çözünürlüğünü, görüntü boyutunu, ses özelliklerini vs. ayarlayabilirsiniz.

Start Server tuşuna basınca telefonunuz ana kamerasındaki görüntüyü ekranda beliren IP adresinden yayınlamaya başlayacak. Bu görüntü sürekli olarak yayında olacaktır. Şimdi tek yapmanız gereken Chrome tarayıcı ile IP adresine bağlanmak ve tarayıcı ile yayını izle seçeneğine basmak. Artık ON AIR modundasınız.

Bu arada unutmadan belirteyim. Canlı yayın yaptığınız için telefonunuz sürekli olarak veri aktarımı gerçekleştiriyor. Bu da şarjının çabuk tükenmesi anlamına geliyor. Eğer uzak bir mesafeye gidiyorsanız cihazını güç kaynağına bağlı bırakın.

 

Buraya Tıklayarak IP Webcam Uygulamasını indirebilirsiniz. 

Buraya Tıklayarak Google Chrome indirebilirsiniz. 

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.