Yanınızda sevdiğinizle bir akşam film izlemek istediniz. Filmi taktınız, içeceklerinizi ve diğer atıştırmalıkları aldınız ve yan yana oturdunuz. Film başladı başlıyor ve bir şeyi unuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Işıklar!

Yukarıdaki sahneyi aklınızda bir canlandırın. Yukarıdaki duruma göre ışığı şimdi kim söndürecek? Erkek kalksın  desek üşenir, kadını kaldırsa desek kadın kendince laf eder “bu nasıl erkek yahu!” diye. Bu durum basit gibi görünse de aslında oldukça can sıkıcı:)

Philips ArGe grupları işte insanlığı rahatsız eden bu durumun farkına varmış ve bu gibi durumlarda can kurtarıcı olabilecek bir ampul tasarlamışlar. Philips Hue adıyla piyasaya sürülen bu ilginç teknolojinin çalışması oldukça basit. Oturduğunuz yerden cep telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile ortamdaki aydınlatmaları ayarlayabilecek, gerektiğinde açıp kapatabileceksiniz.

Tabii böyle büyük bir problemin çözülmesini sağlayan, kullanışlı ötesi bu ampulun bir de bedeli olacak. Merak edenler ve almayı düşünenler için duyuralım ki, Philips Hue 200 dolar gibi bir fiyattan satılıyor. Detaylı bilgiler için meethue.com adresini ziyaret edebilirsiniz.