Acer, önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürmesi beklenen tableti satışa sunuyor. Iconia B1 adındaki bu tabletin yurt dışı satış fiyatı ise sadece $99!

 

Düşük bütçeli Android tabletler piyasasında rekabete girmek isteyen Acer, 2013 yılı içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kindle fire ve Nexus 7 tabletlerle doğrudan rekabet içerisine girmesi beklenen tablet özellikleri ile de umut vadediyor. Wall Street Journal’de yayınlanan habere göre Acer  FCC onayı için başvurusunda 1.2 GHz çift çekirdek işlemcili tablet sunmuş.

Ürünün görsel tasarımı ise diğer A110 cihazlara oldukça benzer. Tablet; 512 MB ram bellek, 1.2 GHz işlemci saati, 8 GB dahili(microSD ile artırılabilir) depolama alanı, Bluetooth 4.0, GPS ve 1024×600 piksel çözünürlükte ekran özelliklerine sahip olacak. B1’e Android 4.1.2 işletim sistemi hayat verecek.

Acer’in bu ürünü piyasaya sürmesinden sonra tablet piyasasında oluşacak rekabet ve kızışan pazar piyasası sayesinde tablet fiyatları daha geniş kitlelerin erişebileceği seviyelere inecek gibi, ne dersiniz?