Android Haberleri, Android Oyunları, Android Uygulamaları, IOS ve Teknoloji Blogu

629 $’a kriptolu Android telefon: Blackphone

Görseller telif hakkına tabi olabilir.
24

Evet yanlış duymadınız, kriptolu. Hem de 629 dolar gibi bir fiyata. Barcelona’da gerçekleştirilen Mobile Wolrd Congress’de Blackphone şirketi Ultra kriptolu telefonunu tanıttı. Peki bu telefonun marifetleri neler?

Fiyatı göze az görünse de Blackphone oldukça marifetli bir telefon. Ama onu marifetli yapan şey ne kamerası ne de ekranının büyüklüğü… Onu marifetli ve dikkat çekici yapan şey neredeyse tüm bağlantılarını mükemmel derecede şifrelemesi ve gizli dinlemelere – takiplere izin vermemesi.

Önce mahremiyet sloganıyla üretilen olan Blackphone; konuşmaları, İnternet trafiğini, mesajları ve konum bilgilerini gizleyebiliyor. Ürettikleri telefonun tanıtımını yapan firma  yöneticilerinden Phil Zimmermann, telefonun üretim nedeninin kullanıcıların mahremini korumak olduğunu belirtiyor ve kendilerini de “Telefona gizlilik uygulaması geliştiren bir firma değil de, telefon satan bir güvenlik firması olarak” tanımlıyor.

Peki kim bu insanlar? Nerede üretim yapıyorlar ve ürettikleri telefonu nerede satacaklar?  Blackphone esas olarak İspanyol telefon üreticisi Geeksphone ve Güvenli E- Posta dağıtım şirketi olan Silent Circle’ın güçlerini birleştirmesi ile oluşturulmuş bir telefon.

Blackphone PrivatOS adı verilen ve Android tabanlı bir işletim sistemi yüklü olarak satılacak. Bu gelişmiş güvenlik uygulamasında kullanıcılar, kendi istekleri doğrultusunda ve istedikleri kadar bilgiyi uygulamalarla ve dış dünya ile paylaşacaklar. Blackphone ülkemize de gelir mi, bilemiyoruz. Ancak gelirse ilginç olacaktır orası kesin.

Blackphone ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Güncel kalın
Güncel kalın
Bize abone olarak en yeni yazıları ilk siz görüntüleyin.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.