Ana içeriğe atla

Android Uygulamaları Nasıl Kilitlenir? (AppLock ile kilitleme)


Mesajlar, fotoğraflar ve diğer uygulamalarınızı ekran kilidi haricinde kilitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Applock uygulaması ile bu işlemleri kolayca ve zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi ekran kilidi tüm telefonu kilitliyor. Sürekli olarak farklı işlemler için bile olsa bu ekran kilidi ile uğraşmak can sıkıcı olabiliyor kimi zaman. Bu nedenle telefonu kilitlemek yerine uygulamaları ve dosyaları kilitlemek sizi gereksiz zaman kaybından kurtaracaktır.

İsterseniz konuyu çok fazla uzatmadan işlemin gerçekleştirilmesine geçelim:

  1. Google Play Store üzerinden Applock uygulamasını indirip açıyoruz.(tıklayınız)
  2. Uygulamaya ilk kurulumda unutmayacağımız şekilde akılda kalıcı bir şifre belirliyoruz.
  3. Uygulama içersinde tam kaydı gerçekleştiriyoruz. (E- Posta v.b. bilgiler)
  4. Daha sonra program arayüzünü kullanarak bir çok çeşitte şifreleme işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Umarız bu uygulama bilgi güvenliği konusunda size yardımcı olur. Ayrıca program, kendini gizleme özelliğine de sahip.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Android One nedir?

  Google’ın Android One projesi ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Android One, Android kullanımını teşvik etmek için Google tarafından çeşitli çözüm ortakları ile yürütülen bir telefon projesi. Projenin amacı geniş kitlelere saf Android kullanımını düşük bedellerle sağlayabilmek.Düşük fiyatlara telefon sunarken belli bir kalite standardında olacak Android One telefonlar, satılacak olduğu bölgeye özel opsiyonlar ile sunulacak. Android One telefonlar için henüz çok fazla birşey söyleyemiyoruz. Ancak I/O sunumundan anladığımız kadarıyla Seçmeli çift sim kart, SD genişletilebilir hafıza, Radyo ve 4,5 inç ekran One telefonlarının ortak özelliklerinden olacak. Bununla beraber, One telefonlar için Android güncellemelerinin devamlı ve otomatik olarak gerçekleşeceğide olması muhtemel özelliklerden bir tanesi. Projenin çözüm ortağı firma henüz çok fazla yok. Google şimdilik One üretimi için sadece Micromax, Karbonn ve Spice ile anlaştı. Program ortağı firmaların modelle