Merhaba sevgili okurlarımız. Sizlere bu yazımızda Android üzerinde nasıl Windows 95 çalıştırabileceğinizi anlatacağız. Tahmin ediyorsunuzdur ki bir çok methodu kullanarak Android telefon yada tabletinize birçok Windows sürümünü yükleyebilirsiniz. Sizlere bu yazıda anlatacağım method en basit ve en hızlı olanı diyebilirim. Lafı fazla uzatmadan isterseniz işlem basamaklarına geçelim…

Bu işlemi tamamlayabilmek için ihtiyacınız olan uygulama ve materyaller şu şekilde: 

İşlem basamakları: 

  1. İndirmiş olduğunuz .iso dosyasını cihazınızın hafızasına atın.
  2. İndirmiş olduğunuz Limbo PC emulatörü Android cihazınıza yükleyin ve çalıştırın.
  3. Uygulamada LOAD VM  tuşuna basın ve New seçeneğine dokunun. Program sizden yeni bir isim girmenizi isteyecektir. Buraya istediğiniz herhangi bir ismi yazın.
  4. İleri tuşuna bastıktan sonra program sizden işlemci seçimi yapmanızı isteyecek. Bu alanda en üstte bulunan qemu32‘yi seçin.
  5. RAM miktarı olarak 120 MB’ı seçin.
  6. Ekranın alt kısımlarında bulunan Hard Disk A seçeneğine dokunun ve daha önceden indirip telefonunuza attığınız .iso dosyasını burada işaretleyin.
  7. Son olarak Start tuşuna basın ve işlemi tamamlayın. Artık Win 95’i cihazızda kullanabilirsiniz. Yaptığınız kurulumu tekrar yapmak zorunda kalmamak için ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayınız.